Nendoroid nenasytné Akagi

kcanA máme tu další nendoroidí figurku vycházející z webové hry Kantai Collection. Po torpédoborci Šimakaze se zpracování do roztomilé čibi verze dočkala také letadlová loď Akagi.

Akagi vznikla přestavbou z nedokončeného křižníku třídy Amagi a byla první velkou letadlovou lodí japonského císařského námořnictva. Ve druhé světové válce vedla například útok na Pearl Harbor nebo Port Darwin. Její námořní pouť skončila v roce 1942 v bitvě u Midway.

Nendoroid opět přesně vychází z oficiální KanColle ilustrace. Vzhledově se Akagi příliš neliší od ostatních standardních letadlových lodí, jež jsou ztvárněny coby kjúdó lučištnice. Neschází tedy dlouhý luk, toulec na šípy, tradiční obleček s náprsním chráničem ani rukavice na pravé ruce. Na pravé ruce má Akagi rovněž svoji palubu se vzletovou/přístávací plochou, stožárem a radarem. Letadla má k dispozici tři (Aiči D3A, Micubiši A6M Zero a Nakadžima B5N) a lze je uchytit k podstavci figurky. Jak si Kahotan všimla, prostřední letadlo (Zero) má špatnou barvu, neboť by mělo být šedé. U finální verze figurky tento nedostatek už nebude.

Zatímco nendoroidí Šimakaze dostala navíc do vínku svůj svůdně poškozený vzhled, u Akagi se v Good Smile Company zaměřili jiným směrem. Tato letadlová loď je v Kantai Collection proslulá velkým množstvím bauxitu potřebným ke každé opravě jejích poškozených nebo náhradě v boji ztracených letounů, a tak vzniká spousta vtípků a ilustrací na téma hladová Akagi. Kromě toho je známá i dlouhou dobou, která je potřeba na její opravu, a proto se při její opravě ve hře často používá zázračný kyblík, díky kterému se loď vyléčí okamžitě. Není tedy překvapením, že tento Nendoroid dostal do výbavy kyblík plný bauxitu, čímž však nadílka nekončí. Vedle bauxitu miluje Akagi také rýži, a tak její další příslušenství tvoří miska plná rýže, dřevěná várnice plná rýže, hůlky, stolek, polštář, na který si figurka může kleknout, a v neposlední řadě šťastný obličej se zrnkem rýže u pusy. Pozornému oku pravděpodobně neujde zbytek křídla pod stolem. Akagi se totiž ve chvílích hladu ráda pouští i do svých letadel, neboť ve hře je lze sešrotovat na trochu bauxitu.

Datum vydání Nendoroida nenasytné letadlové lodě je prozatím neznámé. Jeho oficiální cena by jako obvykle neměla příliš přesáhnout 4 000 jenů (aktuálně 776 korun).

EDIT: Datum vydání je stanoveno na pozdní květen a Akagi je na AmiAmi k dostání za 3 690 jenů (715 korun).

zdroj:   Kahotan's Blog