C85 zboží od I.G Production, Kadokawy a dalších

c85_catalogPětaosmdesátý Comic Market je již za rohem a významnější společnosti, které se události zúčastní, odhalují, na jaké exkluzivní zboží se návštěvníci mohou těšit. Samotná událost proběhne jako vždy v prostorách výstaviště Tokyo Big Sight od 29. do 31. prosince.

Společnost I.G Production v poslední době zaznamenala velké úspěchy díky anime snímkům Suisei no Gargantia, Šingeki no Kjodžin a Psycho-Pass. Studio se osobně objevilo již na Comiketu 84 a ujít si nenechá ani zimní příležitost, kde svým příznivcům bude mít jistě co nabídnout.

01

Připravenou pro ně má speciální kolekci kreseb z anime Gargantia ve formátu A4 čítající na 200 stran. Dílo obsahující režisérův komentář vyjde zájemce na 3 000 jenů. S příslibem tulení pro změnu přichází Amia coby dakimakura, kterou bude možno pořídit za sumu 12 000 jenů. Podle 12. až 22. epizody anime Psycho-pass vznikl artbook, který fanouškům nabídne na 384 uměleckých kreseb ve formátu B5, a to za cenu 4 500 jenů. K dispozici bude i krátký animovaný počin KickHeart na Blu-ray, jenž přijde na něco okolo 1 500 jenů.

02

Artbooku se dočkal i nejpopulárnější letošní snímek zmíněného studia, Šingeki no Kjodžin. Tento speciální svazek s titulem The Attack on Titan Original Collection Volume 2 obsahuje veškeré umělecké kresby z epizod 4 až 7. Za cenu 3 000 jenů se fanoušci dočkají 157 stran ve formátu A4 a jako bonusu ještě složky s vyobrazením Erena a Leviho. Komu by se to zdálo přeci jen málo, může si ještě zakoupit set v ceně 5 000 jenů, jenž obsahuje dvě A4 tapestry, dvě složky na papíry a několik pohlednic. Pro jedlíky bude v rámci setu navíc přichystán dušený knedlík Průzkumného sboru.

03

Z předmětů s tématikou anime GJ-bu z produkce studia Dogakobo se návštěvníci stánku televizní stanice NTV mohou těšit na A2 kalendář (3 000 jenů), speciální soubor pohlednic a propisovacích tužek (2 500 jenů) a A4 artbook o 192 stranách. Chybět nebude ani CD (3 000 jenů), které představí písničky jednotlivých postav z anime. Tím asi nejzajímavějším kouskem z nabídky je zapalovač s vyobrazením členek GJ klubu, za jehož zpracováním stojí společnost Ronson specializující se na výrobu a design zapalovačů. Exkluzivní kousek bude k mání za 8 500 jenů.

04

U stejného stánku si budou příznivci originálního počinu Gatchaman Crowds moct zakoupit sběratelské přívěsky postav, které se v anime objevily. Set s devíti přívěsky je přijde na 4 500 jenů. Na majitele iPhonu 5/5S čeká tematický kryt (4 500 jenů) a něžné pohlaví jistě potěší samolepky na nehty. Chybět nebudou ani trička (3 000 jenů) ve velikostech S, M a L.

05

Nouzi o trička nebudou mít ani fanoušci anime Kitakubu Kacudó Kiroku, která se zde budou prodávat za 3 000 jenů. Pochutnat si na sušenkách, na nichž je zobrazeno všech pět ústředních postav, pak bude možné za 1 000 jenů. Sušenky jsou navíc zabaleny v ozdobném sáčku s barevným potiskem.

06

07

Druhou dakimakuru (10 000 jenů) v tomto článku obsadila sličná velitelka tanku Panzer IV, Nišizumi Miho, z anime Girls und Panzer. Za totožnou cenu bude dále možné získat outdoorový batoh s potiskem log jednotlivých dívčích škol praktikujících Senša-dó. Pozornému oku neujde, že nechybí ani logo školy Anzio z chystaného OVA, o kterém jsme se nedávno zmínili v našem článku. Přepravní krabice, která vypadá jako určená pro skladování munice, pak vyjde na 6 000 jenů. To vše bude mít na C85 připravené Kadokawa.

08a

A na závěr tu je něco pro fanoušky Love Live! School Idol Project. U stánku Bushiroad bude možno pořídit set pohlednic (6 000 jenů) společně se složkou na jejich uskladnění. K nákupu každý zákazník navíc obdrží unikátní kód. Po jeho zadání do mobilní hry Love Live! School Idol Festival pro iOS a Android získá limitovanou UR kartu Sonody Umi.

10

Infobox
Comic Market, neboli zkráceně Comiket, je největší současnou otaku akcí pořádanou v Japonsku a podle přehledu stránky Fanzine je i největším festivalem pop-kultury vůbec. V nynější podobě se pořádá dvakrát do roka (v srpnu a prosinci) po tři dny v komplexu Tokyo Big Sight, kdy se po veletržišti každý den projde na 150 000 lidí.