Den dobrého masa podle Twi-Ani

ssaMálokdo mimo Japonsko ví, že devětadvacátý den každého měsíce je v Zemi vycházejícího slunce považován za Den masa. Na vině je přitom opět datum. Tentokrát však nejde o jeho vzhled jako v případě Twintail Day či Pocky Day, nýbrž o jazykovou hříčku. Číslovka 29 je v japonštině totiž tvořena slovy ni (2) a ku (9). Po jejich složení tak vznikne niku, tedy japonské slovíčko pro maso. Japonci si v tyto dny dopřávají masové pochoutky obzvláště rádi a gastronomické podniky jim v tom často vycházejí vstříc různými akcemi. Dny masa se navíc mohou lišit podle aktuálního měsíce. A to je zrovna případ 29. listopadu, kdy 11 lze vyložit jako ii, tedy slovo dobré.

Japonský Twitter agregátor pro otaku Twi-Ani spadající pod Media Factory šel v dvojsmyslech ještě dále a připravil na počest včerejšího Dne dobrého masa pětici obzvláště vyvinutých anime bišinek. A které že holky krev a mlíko se do tohoto výběru dostaly?

Sakurai Rihoko: Jedna z hlavních hrdinek z Amagami SS. Sní toho opravdu požehnaně, pročež trpí komplexy a ve školní knihovně sjíždí knihy o hubnutí.

Amacuka Megumi: Prostřední sestra z rodiny Amacukových v anime GJ-bu. I ona trpí komplexem z nadváhy, přestože její míry tomu příliš neodpovídají.

Tódžó Nozomi: Jedna z členek školní idol skupiny μ’s z Love Live!. Vnady má skutečně poctivé a často má sklony osahávat ostatním členkám μ’s ty jejich.

Tomoe Mami: Možná ta nejvyvinutější mahó šódžo vůbec, přinejmenším v anime Madoka Magica. Ve chvílích, kdy zrovna ví, kde jí hlava stojí, si potrpí na kvalitní dezerty a čaj.

Super Soniko: To nejmasitější na závěr. Soniko toho má jako gravure idol k ukazování opravdu HODNĚ. To je ostatně vidět i v PV k blížícímu se SoniAni. Velice si potrpí na sladkosti, zejména na makronky.

A jak by takový výběr „dobrého masa“ měl vypadat podle vás?