Přehled aktualit kolem Indexu

V poslední době se nám sešlo hned několik zajímavých novinek týkajících se série To Aru Majutsu no Index. Pojďme se tedy na ně podívat.

Tou nejzásadnější z nich jest ohlášení spin-off mangy věnující se postavě oblíbeného „záporáka“ Acceleratora. Ponese název To Aru Kagaku no Ippotsuko, postará se o ni začínající mangaka Arata Yamaji a příběhově bude vycházet z původní série light novel Indexu z pera Kamachi Kazumeho. Po To Aru Kagaku no Railgun se tak bude jednat o druhou mangu mapující osudy jednoho ze sedmi Level 5 esperů z Academy City. V porovnání se zmíněnou sérií s Misakou Mikoto však To Aru Kagaku no Ippotsuko slibuje podstatně temnější příběh. Manga začne vycházet 27. prosince v měsíčníku Dengeki Daioh (kde vychází i Railgun).

Další zajímavostí týkající se Indexu je letní anketa vydavatelství Dengeki o nejoblíbenější postavu tohoto univerza. Hlasovat v ní může kdokoliv, přičemž vybírat lze z dlouhého seznamu všech hlavních i vedlejších postav. Anketa potrvá až do sesbírání 103 000 hlasů, což je pro Index velice příznačné číslo. Po jejím uzavření nakreslí ilustrátor light novel, Haimura Kiyotaka, pohlednici, na které bude jak vítězná postava, tak vzkaz od tohoto ilustrátora.

EDIT: Zmíněnou anketu vyhrála dle očekávání Misaka Mikoto a takto vypadá slíbená pohlednice:

mmc

A na závěr tu máme něco (nejen) pro milovníky sličných seiyuu. Jedná se o sérii ilustrací hlavní postavy série, tedy Index Librorum Prohibitorum, které vycházejí z jednoho photobooku její seiyuu, Iguchi Yuky. Posouzení, zda je v tomto případě roztomilejší 2D nebo 3D varianta, ponechám již na vás.