Date a Live z jara dostane pokračování

Poslední odvysílaný díl anime Date a Live minulý týden na konci potvrdil informaci, kterou možná nejeden fanoušek předpokládal – produkci druhé série tohoto anime. Kromě krátké upoutávky (kterou můžete zhlédnout níže) prozatím nejsou dostupné žádné další informace, nicméně se dá předpokládat, že druhá série bude adaptovat minimálně další tři light novely. Připravovanou druhou sérii na Twitteru potvrdil i autor light novel Tačibana Kóši.

Kromě druhé řady anime se připravuje i hra s datem vydání naplánovaným na zítřek (27. 6.), ve které se kromě postav již známých z anime objeví i nová postava, Sonogami Rinne, jejíž hlas bude mít na svědomí proslulá seijú Hanazawa Kana. 28. června vyjdou první Blu-raye a DVD.

Příběh první série se točil kolem Icuky Šidóa, normálního středoškoláka, který se jednou nestihl ukrýt před jedním z četných prostorových otřesů. Zjišťuje, že otřes ve skutečnosti vyvolala dívka jménem Tóka, přízrak, jenž způsobí při svém příchodu prostorový otřes. Jediný nenásilný způsob, jak otřesům zabránit, je vyvolat v Tóce milostný cit, a právě tohoto úkolu se Šidó zhostí.

Aktualizace 6. 1.: Vydána další upoutávka, ve které můžete slyšet titulní píseň „Trust in you“ od sweet ARMS. Oficiální twitterový účet anime potvrdil, že role Jamai sester se zhostí seijú Učida Maaja a Bridcut Sarah Emi.