Další figurka od Kyoto Animation

V KyoAni se vedle tvorby anime občas věnují i produkci figurek, což jsme si před časem ukázali na příkladu této Chitandy. Nedávno to potvrdili další figurkou stejné postavy a zatím nejnovějším přírůstkem do rodiny je Takanashi Rikka z Chu2Koi. Zároveň se jedná o vůbec první oficiální figurkové zpracování této postavy.

Kritizoval-li jsem u zmíněné Chitandy Eru některé detaily, Ricce naopak nemohu vytknout prakticky nic. Ostatně jejím tvůrcem je Kojima Shou, který má na svědomí mimo jiné tuto Kobato. Rikku zachytil v pokleku s její oblíbenou pistolí Schwarz Sechs Prototype MkII v ruce jedné a zásobníkem v ruce druhé. Pod sukní školní uniformy má připevněný svůj smrtící deštník a propracování figurky zašlo tak daleko, že se nezapomnělo ani na válečky v podrážkách jejích bot.

Po stránce dostupnosti figurky je to však už horší. Stejně jako v případě ostatních figurek z vlastní produkce ji KyoAni bude prodávat pouze ze svého eshopu. Přesto se možná objeví v nabídce některých prodejců, kteří se na podobně exkluzivní exempláře zaměřují. Cena i datum vydání jsou zatím neznámé.

EDIT: Přidáno několik neoficiálních (a poněkud choulostivých) fotek plus krátké promo video. Jak již zaznělo v komentářích, figurka je aktuálně k dispozici na Big in Japan, a to za 10 400 jenů (necelých 2 100 korun). Vyjít má na konci listopadu.