Neko Tsukiko od Kotobukiye

Za dva dny má na japonských televizních obrazovkách premiéru anime Hentai Ouji to Warawanai Neko podle stejnojmenné novely od Sagary Soua. Společnost Kotobukiya na nic nečeká a již teď nám představuje figurku jedné z hlavních postav – Tsutsukakushi Tsukiko. Figurka našla inspiraci v jednom obrázku z novely od ilustrátora Kantoku. Tsukiko již podle této ilustrace jednou vyšla, ale jednalo se pouze o garážový kit ve velmi omezeném množství.

Tsukiko se nám představuje jako roztomilá neko, které nechybí ouška ani ocásek. Za oblečení si zvolila bílou košilku se žlutou mašlí a růžovou sukni, kterou si zepředu rukama a zezadu ocáskem nadzvedává. Jako módní doplňky si vybrala ovoce, a to konkrétně dvě třešně, které za stopku drží v puse, a jablko, které si usadila na hlavu.

Součástí figurky je navíc kočičí stín a bílá kočka, se kterou je možné volně pohybovat. Ani jablko opatřené magnetem není fixované napevno a lze ho bez problémů figurce z hlavy kdykoliv sundat.

Figurka je v měřítku 1/8 (21 cm) a na AmiAmi ji lze předobjednat za nepříliš vysokou částku 5 480 jenů (1 092 Kč). Kdo se na roztomilou Tsukiko těší, bude si muset počkat do září, na které je stanoven termín jejího oficiálního uvedení na trh.

zdroj:   MFC