Upoutávka na anime Red Data Girl

P.A. Works samozřejmě nepracují pouze na ohlášeném filmečku odehrávajícím se ve městě Nanto, ale chystají se adaptovat i novelu autora Ogiwary Norika, jež nese název RDG Red Data Girl. O skutečnosti, že tato novela dostane anime adaptaci, se ví již déle než rok, kdy se na webu vydavatele Kadokawa objevilo menší oznámení. Premiéra je naplánována na letošní jarní sezónu, přesněji 3. dubna.

Ve čtvrtek tento týden se na oficiálních stránkách anime adaptace objevila také dvě a půl minuty dlouhá upoutávka, ve které máte možnost si řádně prohlédnout animaci a také obě hlavní postavy. Oznámeni byli také již tvůrci, kteří rozhodně nejsou žádní nováčci. Režie se ujal Shinohara Toshiya (Kuroshitsuji, The Book of Bantorra), scénář sepsala Yokote Michiko (Genshiken, xxxHOLiC) a návrh postav připravil Shiba Minako (Tsubasa Chronicle, Phantom: Requiem for the Phantom). Jejich hlavní zajímavostí je fakt, že dříve se studiem P.A. Works příliš nespolupracovali.

Hlavní hrdinkou příběhu je dívka Izumiko (Hayami Saori), která celý svůj dosavadní život prožila uzavřená před společností ve svatyni. Jelikož by se však chtěla stát normální dívkou, její rodina jí umožní nastoupit na vyšší střední v Tokiu společně s jejím kamarádem z dětství Miyukim (Uchiyama Kouki). Jak už to tak ve fantasy dílech bývá, začnou se dít podivné věci a Izumiko zjistí, že její rodina má podivná tajemství.

zdroje:   ANN 1,  ANN 2