Top 10 anime zimy 2013

Opět vydáváme naši pravidelnou anketu o anime sezóny, tentokráte konečně zase v řádném termínu. V minulém vyhlášení jsme si nezopakovali hlavní smysl této ankety a v komentářích se znovu vyrojily nechápavé příspěvky, proč vlastně s anketou nepočkáme či rovnou nezačínáme až po konci vysílání jednotlivých anime. Proto opět krátce předem shrnu, že cílem této ankety je určit anime s největším potenciálem zaujmout oko divákovo. Není to tedy čistě anketa o nejlepší anime, podobné hodnocení si ostatně můžete sami sestavit na Akihabaře a anketa by tak postrádala valný smysl.

Ještě než si probereme první tři místa, zabrousíme na místo čtvrté, které obsadila Hetalia. Musím říct, že mě osobně překvapilo, že získala v podstatě větší počet hlasů před svojí premiérou, než když se následně začala vysílat. Jelikož se však jednalo o jediné anime, které se začalo vysílat o dva týdny později než zbytek, rozhodli jsme se s anketou vyjít před premiérou a očividně to Hetalii příliš neublížilo. Dlouho totiž držela třetí místo, které ale nakonec připadlo druhé řadě Haganai. Další spíše dívčí záležitost, Amnesia, se umístila na místě druhém s luxusním náskokem na třetí místo. Vítězem ankety se stalo Maoyuu Maou Yuusha, které vládlo anketě po téměř celou dobu hlasování.

Na závěr se jako vždy podíváme na japonský žebříček ze serveru Biglobe a porovnáme si ho s tím naším. Naše první místo se v japonské anketě umístilo na pozici sedmé, jelikož fanoušci pravděpodobně nepřenesli přes srdce, s jakou vervou se v určitých oblastech do anime pustilo studio Arms. Druhá Amnesia skončila desátá a třetí Haganai naopak čtvrté. První japonské místo obsadilo KyoAni se svým Tamako Market, které u nás skončilo na sedmém místě. Na druhém skončilo Vividred Operation, které u nás s pouhými čtyřmi hlasy naprosto propadlo. Třetí místo padlo na pokračování Minami-ke, které v naší anketě skončilo těsně pod top 10 na pozici jedenácté.

Zdroje: Biglobe

8 komentářů

    Error thrown

    Call to undefined function mysql_query()