Vocaloidí konkurence, se kterou se můžete pustit do řeči

Akihabarská pobočka japonského řetězce animate, který se zabývá prodejem zboží týkajícího se anime, mangy a videoher, má novou zaměstnankyni a vězte, že takovou by třeba strýček Skrblík přijal bez váhání. Za odvedenou práci nechce totiž ani jen, protože není vůbec živá.

Sasara Satou, kterou přivedl na svět projekt CeVIO, je novou tváří animate. Říkáte si, jak přesně funguje? Inu, zabydlela se v jednom digitálním panelu. Kdybyste si ale mysleli, že je to potěcha pouze pro oči, čekalo by vás veliké překvapení. Sasara totiž dokáže zareagovat, když na ni někdo promluví, a odpovědět. Protože je to ale pilná pracovnice, neztrácí čas ani když se zrovna k hovoru nikdo nemá. V takovém případě informuje zákazníky obchodu o novinkách, které si pro ně animate přichystal.

V den jejího představení široké veřejnosti byla vývojáři zodpovězena velká spousta dotazů. Je tu ale jeden, na nějž jsme se odpovědi nedočkali. Kdo Sasaře propůjčil hlas zůstává záhadou. Co jsme se ale dozvěděli, je to, že se plánuje zavedení podobné jednotky do prodejny v Ikebukuro.

Co to ale vlastně je ten projekt CeVIO? Je to software, který podobně jako Vocaloid umožní uživateli vytvořit umělý hlas. Dává ale důraz na jednoduchost použití. A teď to nejlepší na závěr! Představte si, že bude k dostání zcela zdarma! Software bude uvolněn ke stažení koncem února. Sasara Satou navíc nebude sama, společnost jí budou dělat ještě další dva CeVIOdi. Jeden bude údajně mužského pohlaví a ten druhý opět ženského. Do budoucna se pro Sasaru navíc plánují různá vystoupení, včetně těch hudebních.

Aby ale vývojáři nepřišli zkrátka, vydají samozřejmě i placenou verzi. Ta se začne prodávat začátkem léta.

Dost už ale mluvení, podívejte se na Sasaru v akci sami:

zdroje:   ANN,  Crunchyroll