Shaftovský opening k Fate/Extra CCC

Produkční společnost Marvelous AQL začala k včerejšímu dni na svém Youtube účtu streamovat úvodní video k nadcházející RPG hře Fate/Extra CCC, jenž je nejnovějším zářezem do populární Fate série. O animaci úvodního videa se postaralo studio Shaft známé především svou prací na titulech jako Mahou Shoujo Madoka Magica nebo Sayonara Zetsubou Sensei a hlavně zvláštním lehce bizarním animačním stylem jednoho ze svých vrchních animátorů Shinbou Akiyukiho, který studio v různých mírách využívá ve většině své produkce. Samotný Shinbou se pak postaral i o režii nynějšího videa. Titulní píseň s názvem „Sakura Meikyū“ (Sakuřin Labyrint) napsala a nazpívala Wakeshima Kanon.

Fate/Extra CCC je „pokračování“ úspěšné RPG hry Fate/Extra, jenž vyšla na herní konzoli PSP už v roce 2010. Na příběh původní hry nenavazuje, ale naopak slibuje být jejím temnějším protipólem ve stylu příběhového scénáře „Heaven’s Feel“ z původní Fate/Stay Night. Příběh stejně jako v případě původní hry napsal vrchní autor studia Type-Moon Nasu Kinoko, pro kterého, podle jeho vlastních slov, jde o „poslední Fate, na kterém se bude podílet jako hlavní autor“. O osud oblíbené série se však bát nemusíte, neboť další příběhy z per jiných autorů Type-Moon nevylučuje. Ostatně některé jsou již nyní v produkci. Děj Fate/Extra CCC by se měl točit okolo postavy Matou Sakury a hlavními tématy příběhu budou podle Nasua „erotika“ a „dívčí vášeň“.

Vydání hry, které bylo několikrát odloženo, bylo nakonec stanoveno na 28. března. Samotné úvodní video si můžete pustit zde nebo ve vyšším rozlišení níže:

zdroje:   ANN,  Crunchyroll