Film Index inspiruje mangu

Únorové číslo časopisu Shonen Gangan oznámilo, že se chystá manga adaptace připravovaného filmu Toaru Majutsu no Index: Endymion no Kiseki, který na rozdíl od televizních sérií dostane zcela novou originální zápletku. Manga tak s velkou pravděpodobností poslouží jako lákadlo, které by filmu mělo zajistit větší návštěvnost. První díl totiž vyjde téměř za měsíc, 12. února, tedy asi jedenáct dní před premiérou samotného filmu. Je tomu už více než rok, co jsme vás článkem, ve kterém můžete nalézt anotaci novel, informovali o zahájení prací na tomto díle.

Děj filmu bude sledovat klasickou zápletku, kdy Touma potká dívku v nesnázích, tentokráte jménem Arisa, jež je označována podobně jako on za level 0. Jelikož je hlavním terčem mágů a také má být klíčem k neustále hrozící válce mezi mágy a espery, rozhodne se jí Touma pomoci. Podobně jako u předchozích adaptací se tvorby ujalo animační studio J.C.Staff. Režii si vzal na starost Nishikiori Hiroshi, který tento post obsadil i u obou televizních sérií Toaru Majutsu no Index. Zajímavostí jistě je, že děj nebude žádným fillerem, nýbrž na scénáři aktivně pracoval i autor originálních novel Kamachi Kazuma. Pod článkem si můžete pustit upoutávku filmu.

Co se týče light novel, reklama na šestou knížku Shinyaku Toaru Majutsu no Index, která přímo navazuje na původní novely a je jakousi druhou řadou, oznámila, že se za dobu vydávání obou knižních sérií rozprodalo na 14 milionů výtisků. Autor Kamachi Kazuma tedy jistě nepočítá s tím, že by s příběhy z univerza Indexu brzy skončil, byť poslední dobou píše i jiné příběhy, z nichž za zmínku stojí například Intellectual Village no Zashiki Warashi. Fanoušci anime adaptací se dále mohou těšit na oznámenou druhou řadu Railgun, která je vedlejším příběhem o Misace Mikoto.

zdroje:   ANN 1,  ANN 2