Steins;Gate stále pokračuje

Herní společnost 5pb. nedávno oznámila, že pracují na nové vizuální novele Steins;Gate s podtitulem Senkei Kousoku no Phenogram, která má vyjít na PlayStation 3 a Xbox 360 na jaře příštího roku.

Samotná hra má popisovat příběh nejenom z pohledu hlavního hrdiny, šíleného vědce Okabe Rintarou, ale i z pohledu jiných postav jeho laboratoře.

Co se týče produkce, tak zde se objevují již staré známé jména, která dělala na původním Steins;Gate či na jiných známých sci-fi vizuálních novelách. Scénař má tedy opět na starosti Hayashi Naotaka, takže dá se očekávat, že i tento díl Steins;Gate bude velmi kvalitní.

Zároveň bylo oznámeno, že původní Steins;Gate dostane port na PS Vita, stejně tak jako datadisk Steins;Gate: Hiyoku Renri no Darling. Ten nerozšiřuje původní příběh, jedná se pouze o komediální spin-off. Port Steins;Gate bude stát 7 140 jenů (1 700 Kč), datadisk ještě dalších 6 090 jenů (1 400 Kč). Balení s oběma porty bude za 10 290 jenů (asi  2 500 Kč). Pak zde bude speciální limitovaná edice, ve které budou obě hry, vstupenka na Steins;Gate film, kovový přívěsek člena laboratoře a další, zatím blíže neurčený předmět. Tato edice bude stát 17 800 jenů (4 200 Kč).

EDIT: Bylo oznámeno přesné datum vydání filmu – film se dostane do kin už 20. dubna.