Plnohodnotný anime projekt pro Corpse Party

Před nějakým časem jsme v novince týkající se doujinového pokračování hororové herní série Corpse Party zmiňovali přípravu druhého OVA k anime adaptaci těchto her. První OVA, jež bylo přiloženo k třetímu „dílu“ Corpse Party pro PlayStation Portable, tvořil cca jedenáctiminutový prequel hlavního příběhu. Tento prequel byl (jak se nyní ukázalo) pouze ochutnávkou rozsáhlejšího projektu.

Společnost 5pb. k němu zveřejnila první promo. Bude se jednat o sérii čtyř OVA, která vyjdou v létě příštího roku na dvou DVD/jednom Blu-ray disku. Anime ponese název Corpse Party: Tortured Souls – Bougyaku Sareta Tamashii no Jukyou a ještě před uvedením na video nosičích se podívá do kin. Zatím není známo, jak velkou část původní hry (Corpse Party: Blood Covered) o pěti kapitolách tato adaptace obsáhne, nicméně z odvysílaném teaseru lze předpokládat prolog společně s první kapitolou, v níž hlavní roli sehrají Nakashima Naomi a Shinohara Seiko.

Co se týče realizačního štábu, tak stejně jako u OVA Missing Footage dostal režii na starost Iwanaga Akira, scénář Satou Shouichi a design postav plus dohled nad animací Tanaka Masateru. Projekt vzniká v produkci studia Asread (Shuffle!, Minami-ke, Mirai Nikki) a o ústřední skladbu Hoshikuzu no Ring (viz video) se postarala zpěvačka a seiyuu Imai Asami. Ta rovněž nazpívala ústřední song u Corpse Party: Blood Covered a ve hře i v anime propůjčila hlas postavě Shinozaki Ayumi.

EDIT: Dle oznámení na oficiálním webu půjdou zmíněná čtyři OVA na jednom Blu-ray disku/dvou DVD do prodeje 24. července. Předobjednat si je lze například z CDJapan.
EDIT2: Přidán druhý teaser. Odpoledne 15. června navíc bude v ósackém kongresovém centru Matsushita IMP Hall za účasti hlavních tvůrců promítáno první OVA. Akce se zúčastní například duchovní otec Corpse Party, Kedouin Makoto, dále seiyuu/zpěvačka Hara Yumi, která nazpívala song závěrečné znělky, nebo výše zmíněný režisér anime adaptace, Iwanaga Akira. Vstupné činí 2000 jenů a návštěvníci se vedle promítání a diskuze s tvůrci mohou těšit také na zajímavé dárky a suvenýry.
EDIT3: A do třetice všeho zlého přidán teaser s pořadovým číslem tři; tento je obzvláště krvavý.