Další anime od KyoAni bude Tamako Market

Kyoto Animation si vydobylo pověst animačního studia, kterému se daří vše, na co sáhne. I proto je každému novému projektu tvůrců aime adaptací Haruhi, K-Onu nebo právě vysílaného Chu2Koi věnována nemalá pozornost. Nejinak je tomu i v případě anime Tamako Market, které KyoAni uvede na televizní obrazovky již tuto zimní sezónu, tedy v lednu 2013.

Přestože jeho premiéra je prakticky za dveřmi, o anime samotném toho příliš známo není. Ví se hlavně to, že režii dostala na starosti Yamada Naoko, ostřílená to režisérka obou K-On sérií i filmu. Scénáře se ujala Yoshida Reiko, která má vedle K-Onu za sebou kupříkladu scénáře ke všem třem sériím Bakumana. A do třetice všeho dobrého je tu Horiguchi Yukiko (Lucky Star, K-On, Kokoro Connect), jež se stará o design postav. Ze seiyuu obsazení byla prozrazena pouze zatím dosti neznámá Suzaki Aya, která svůj hlas propůjčí rovnou hlavní postavě, Kitashirakawě Tamako.

Příběh Tamako Market je originálním počinem a jeho hlavní hrdinkou je roztomilá studentka prvního ročníku střední školy, Tamako, dcera majitele obchůdku s rýžovými koláčky. Ve stejné ulici působí ještě jeden obchodník s rýžovými koláčky, se kterým se ovšem otec Tamako vzájemně nesnáší. Syn jeho obchodního rivala, Mochikura, a Tamako jsou však přáteli z dětství. Mochikura je do dívky navíc zamilovaný, o čemž ona ale nemá ani tušení.

K dispozici je samozřejmě oficiální web anime, stejně jako účet na Twitteru. Zveřejnění se dočkal rovněž kratičký teaser, ze kterého se ale prakticky nic nedozvíme.

EDIT: Přidán stručný úvod do příběhu.