Mercedes zkouší zaujmout otaku trh

Není tomu dlouho, co automobilka Subaru došla k závěru, že zafinancuje u animačního studia Gainax tvorbu anime Houkago no Pleiades. Naproti tomu, co by člověk od takového anime očekával, pojednávalo o čarodějkách a reklama tak zdá se zůstala akorát s příhodným pojmenováním hlavní hrdinky jménem Subaru. Mercedes-Benz se naproti tomu rozhodl, že neponechá nic náhodě a společně se studiem Production I.G rovnou vytvořilo anime čistě o jednom z jeho nejnovějších modelů třídy A. Premiéry by se mělo dočkat dnes a vy se zatím můžete pod článkem podívat na trailer, jenž byl umístěn na Youtube kanál japonské stránky Response., která informuje o dění ze světa motoru.

Pokud si myslíte, že na tvorbě tohoto šestiminutového videa dělali neznámí autoři, následující řádky vás vyvedou z omylu. Režie se ujal Nishikubo Mizuho, který režíroval postarší OVA Video Girl AI či působil jako režisér animace u prvního filmu Ghost in the Shell. O návrh postav se postaral Sadamoto Yoshiyuki, jenž podobnou funkci zastával například u Shinseiki Evangelion a Summer Wars. Zvučné je jistě i jméno Kawaie Kenjiho, který se postaral o hudební doprovod, podobně jako tomu učinil například u anime Fate/Stay Night či Higurashi no Naku Koro ni. Hlasy hlavních postav pak byly namluveny následujícími seiyuu: Tsuda Kenjirou, Sawashiro Miyuki a Suzumura Kenichi.

Tvorba tedy jistě nebyla tou nejlevnější záležitostí, a pokud tento krátký snímek měl vyvolat chuť otaku komunity nakupovat Mercedesy, nejsem si jistý, jestli bude zrovna finančně návratný. Otaku sice občas utrácejí za věci neskutečné peníze, ale většina z nich na podobné auto bude mít spíš příliš hluboko do kapsy.

zdroj:   ANN