Dvojnásobná radost pro fanoušky Saki

Dnes, 28. října, proběhl v tokijské hale Nakano Sun Plaza event s názvem Saki Festival: Square Panic v obdelníkovém světě!, na kterém vystoupily seiyuu postav jak z původní série Saki, tak i nové Saki: Achiga‑hen a mimo jiné přinesl i dvě nová oznámení, jež dozajista potěší všechny fanoušky Saki. Tím prvním je ohlášení přibližného termínu pokračování Saki Achiga-hen, které by mělo dostat tři rozšiřující epizody navazující tam, kde dvanáctá epizoda anime skončila. Třináctá epizoda bude odvysílána někdy během prosince a jako první se objeví na anime kanálu AT-X. Bude mít také novou úvodní znělku nesoucí název TSU・BA・SA, o který se opět postará čtveřice StylipS.

Nedojde však jen na pokračování Achigy. Manga Saki od Kobayashi Ritze se už dostala chronologicky tam, kde je momentálně Achiga, tedy do semifinále celonárodního středoškolského turnaje dívek v mahjongu, a poskytuje tak dost materiálu pro novou anime adaptaci. Té se také příští rok dočká, neboť byla oznámena produkce nové řady Saki s názvem Saki: Zenkoku-hen (Saki: Celonárodní kolo). V ní se Miyanaga Saki spolu se zbytkem mahjong klubu z Kiyosumi střední z prefektury Nagano vydají do Tokia na celonárodní turnaj v mahjongu, kde na ně čeká spousta hráček s úžasnými schopnostmi, nad kterými člověk jen žasne. Hlavní tvůrci by se neměli od Saki: Achiga‑hen nijak lišit a tak by měl mít režii na starost Ono Manabu (Mayoi Neko Overrun, A Channel), animaci Studio Gokumi (A Channel, Oda Nobuna no Yabou) a scénář by měl vzniknout pod rukama Urahaty Tatsuhika (Card Captor Sakura, Strawberry Panic, Boku wa Tomodachi ga Sukunai).

Kromě nových anime přírůstků byla také oznámena nová hra na PSP, Saki: Achiga‑hen. Podrobnosti o hratelných postavách, herních módech a podobně ještě nebyly zveřejněny.