Další anime o vládci démonů

O přípravách anime projektu Maoyuu Maou Yuusha jsme toho na Konatě napsali již docela dost. Na stránkách Dengeki Online bylo dnes oznámeno, že další tématicky podobná light novela, alespoň tedy obsazením jedné z hlavních rolí vládcem démonů, dostane také svou vlastní anime adaptaci. Její název je Hataraku Maou-sama!, což by se dalo volně přeložit jako „Pracující vládce démonů“, a pro autora Wagaharu Satoshiho to byla první oficiálně vydávaná knižní série. Svůj debut zažil vloni a zanedlouho vydá v pořadí již šestou novelu. Oznámení bylo samo o sobě docela nestandardní, protože přineslo hned již většinu nejdůležitějších informací, což bohužel nebývá v anime průmyslu častý jev.

Animaci projektu si vzalo na bedra studio White Fox, které byste jistě mohli znát jako tvůrce Steins;Gate nebo Katanagatari. Z klasické trojice tvůrců, jež zde pravidelně představujeme, se režie ujal Hosoda Naoto (Mirai Nikki), scénáře Yokotani Masahiro (Maria Holic) a návrhu postav Ikariya Atsushi (Fate/Zero). Pozoruhodné jistě je, že tito tři spolu ještě nikdy nespolupracovali, takže bude zajímavé sledovat, jak se zhostí tohoto úkolu. Co se týče seiyuu, můžete se v hlavních rolích těšit na: Ono Yuuki, Ousaka Ryouta, Touyama Nao, Hikasa Youko. Datum premiéry anime bylo zatím určeno na příští rok.

Děj novely sleduje osudy Démona, který je těsně před dobytím světa poražen Hrdinou a odeslán do současného Tokia. Aby přežil, začne pracovat v restauraci s rychlým občerstvením jako brigádník, a jako správný démon pomalu zosnuje své plány na ovládnutí Japonska. Jeho snahu mu ale mimo jiné překříží i hrdinka Emilia, která byla vyslána, aby ho dopadla. Vypuštěna už byla také první upoutávka, kde můžete vidět animaci, jež bude použita v adaptaci.