Pokračování Chihayafuru v lednu

Před několika měsíci přinesl přebal sedmnáctého svazku mangy potvrzení, že anime Chihayafuru se dočká druhé série. Nyní na pulty japonských obchodů dorazil svazek osmnáctý, jehož přebal přiblížil, kdy se započne s vysíláním. To bylo stanoveno na leden 2013. Přesné datum oznámeno však nebylo. V pozici animačního studia by měl opět figurovat Madhouse. Co se konkrétních jmen týče, zatím nebyl nikdo z původního tvůrčího týmu potvrzen ani vyloučen, ovšem série od sebe mají odstup pouhého tři čtvrtě roku, takže je velice pravděpodobné, že většina týmu z první série bude pracovat i na té druhé.

Samotná první série vycházela od října 2011 do března tohoto roku a celkově se setkala s kladnou odezvou, takže očekávání pro 2. sérii jsou vysoká. Hlavní hrdinkou je dívka jménem Chihaya, která se rozhodne, že se stane nejlepší hráčkou v jedné japonské karetní/básnické hře.

Předlohu vycházející od roku 2007 má na svědomí Suetsugu Yuki. Manga doposud stihla vyhrát dvě ocenění a rovněž byla mezi aspiranty pro cenu Boha mangy, jak jste si mohli přečíst již dříve (vítězem v hlavní kategorii se nakonec stal Iwaaki Hitoshi se svou mangou Historie).