Podrobnosti o anime Busou Shinki

Byť se sezónu od sezóny snažíme zlepšovat pokrytí jednotlivých anime, občas se stane, že pár jich z rozličných důvodů naší informační síti přece jen proklouzne. Jedno z takových anime, kterému se u nás nedostalo samostatného článku a je o něm již známo mnoho informací, je i podzimní Busou Shinki, na které se tedy těsně před premiérou podíváme trochu blíže.

Po příběhové stránce se anime bude točit kolem středoškoskolského chlapce Masaty, který se právě vrátil do rodného Japonska ze zámoří. Zde začne nový život se svými čtyřmi Busou Shinki (v překladu „ozbrojení andělé“), což jsou patnácticentimetrové robotky s inteligencí a emocemi, jež jsou určeny k tomu, aby sloužily svým pánům.

Jak už podle anotace lze vytušit, anime je adaptací k řadě tématických akčních figurek od Konami, podle kterých už vznikly např. videohry či anime Busou Shinki Moon Angel, které vycházelo v PlayStation Store. Avšak evidentně nepříliš velký rozpočet anime, které má deset dílu o celkové stopáži padesáti minut, se postaral o to, že se s kladnou odezvou příliš nesetkalo.

Animaci chystané nejnovější adaptace má na starost relativně nové studio 8bit (Infinite Stratos, Aquarion Evol). Režisérem je Kikuchi Yasuhito (Infinite Stratos, Macross Frontier), návrhu postav se ujme Kishida Takahiro (Mahou Shoujo Madoka Magica, Baccano!, Durarara!!) a o scénář se postará Yokotani Masahiro (Maria Holic, Beelzebub). Anime bude mít celkem 13 dílů a  začne vycházet již příští pátek

Úvodní znělku anime nazpívají Mizuhashi Kaori, Asumi KanaChihara MinoriNakajima Megumi, které také v samotném anime nadabují všechny čtyři hlavní robotky.

První promo video na anime:

http://www.youtube.com/watch?v=2hn-NcPg01g&fs=1&feature=oembed&wmode=opaque

30sekundová upoutávka, ve které můžete slyšet část openingu:

http://www.youtube.com/watch?v=L2IsknpQ9SI&fs=1&feature=oembed&wmode=opaque

zdroje:   ANN,  AniDB