Ohlášena druhá řada anime Haiyore! Nyaruko-san

V uplynulých dnech na oficiálních stránkách Haiyore! Nyaruko-san běželo odpočítávání, jehož účel nebyl předem znám. Po jeho konci se na stránkách objevilo oznámení druhé řady anime.

První řada měla dvanáct dílů a byla odvysílána v jarní sezóně tohoto roku. Režíroval ji Nagasawa Tsuyoshi (MM!, Kyou no Go no Ni) a scénář napsal Kimura Noboru (Mayoi Neko Overrun!, Amagami SS Plus). Na animaci pracovalo studio Xebec (Softenni, MM!, Ladies Versus Butlers!). Zatím nebyly zveřejněny žádné další informace, ale lze předpokládat, že tvůrci první řady budou mít na starost i řadu druhou.

Haiyore! Nyaruko-san má za předlohu light novelu, jejíž autorem je Aisora Manta. Příběh vypráví o dívce jménem Nyaruko (Asumi Kana), která je ve skutečnosti Nyarlathotep, Plíživý chaos z Cthulhu mýtů, jenž na sebe může vzít jakoukoliv podobu. Jednoho večera Nyaruko zachrání chlapce jménem Yasaka Mahiro (Kitamura Eri) před mimozemským stvořením a poté se nakvartýruje k němu domů, protože prý potřebuje základnu pro svoji misi – chránit svět před mimozemšťany. Spíš než být na pomoc lidstvu ale Nyaruko zajímá, jak nejlépe navázat romantický vztah s Mahirem a zároveň se přitom dobře bavit.

Kromě oznámení nové řady se na oficiálních stránkách objevily také video komentáře čtyř seiyuu hlavních postav (Asumi Kana, Kitamura Eri, Matsuki Miyu, Ootsubo Yuka).