Soutěž hudebních skupin v K-On! škole

Regionální obchodní komora ve městě Tojosato v prefektuře Šiga bude pořádat soutěž kapel Keiongaku Koushien (keiongaku znamená populární hudba, Koushien je název baseballového stadionu a zároveň baseballové utkání). Soutěž se uskuteční 25. srpna ve školních prostorách bývalé základní školy Tojosato, jež byla předlohou školy v anime K-On!. Celkově do soutěže předložilo svá demo CD 14 skupin. Z těchto 14 skupin byly zvoleny 4, aby se utkaly ve finále pořádaném ve škole. Finálové skupiny jsou z prefektur Šiga, Kjóto, Kanagawa a Gunma.

Současný ročník soutěže je již druhý, v prvním ročníku bylo pozváno do finále 5 skupin z 31 přihlášených. Vstup na živé vystoupení kapel 25. srpna je zdarma.

Kyoto Animation vytvořila fiktivní K-On! střední školu Sakuragaoka podle školního areálu Tojosato. Ten již svůj účel změnil, jelikož ve městě byla vystavěna nová školní zařízení. V současnosti tak Tojosato funguje jako turistická atrakce, kterou v období od května 2009 do května 2010 navštívilo na 40 tisíc fanoušků a bylo uvedeno více než tisíc různých výrobků k prodeji. Nyní se odhaduje, že školu ročně navštíví asi 50 tisíc návštěvníků.

zdroje:   ANN,  Sanspo