AnoHana se příští léto podívá na plátna kin

Anime Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai se v uplynulém roce od svojí úspěšné premiéry v televizi dočkalo nejen vlastní mangy, ale 30. srpna má vyjít i stejnojmenná hra pro PlayStation Portable. Jako třešnička na dortu se na oficiálním webu objevilo oznámení o připravovaném AnoHana filmu. Ten se do kin dostane v létě 2013 a zrekapituluje celý děj anime, tentokrát ovšem z Menmina pohledu. Je tedy docela dobře možné, že se dočkáme i trochu jiného zakončení, než jak tomu bylo v sérii. Další informace k filmu by měly brzy následovat.

Dá se očekávat, že vzkříšení příbehu tohoto anime znovu přitáhne do modelového města Chichibu vlnu otaku poutníků. Už vloni si pro ně tamější pivovar Bukou připravil originální saké Anohana a vůbec celé město vycházelo otaku turismu co nejvíce vstříc. O tom, jak to v Chichibu vypadá, jste se ostatně mohli dozvědět z mého reportu.

EDIT: Dle oznámení na oficiálním AnoHana webu si film odbyde svoji premiéru 31. srpna. Zároveň k němu byla zveřejněna nová ilustrace (viz níže).