Co nás čeká v televizi na jaře

Zimní sezóna se s námi minulý týden již rozloučila a vystřídala ji ta jarní, která tento týden v plném proudu začíná. Výběr je opravdu široký, neboť si pro nás tvůrci připravili celkem 34 titulů, což je zhruba 50% růst v porovnání se zimní sezónou. Některé jsou pokračováním, jiné novými adaptacemi, ale dočkáme se i originálních příběhů bez předlohy. Kromě toho od března do května světlo světa spatří také 27 OVA releasů a bonusových epizod a několik titulů se podívá i do kina. V přehledu jsou jako obvykle vynechány anime pro děti, protože o ty tady asi nikdo zájem nemá.

Na japonských vodách internetu se nejvíce mluví o anime adaptaci Medaka Box a hodně lidí se těší také na nové anime od Kyoto Animation, Hyouka, a adaptaci Saki: Achiga Hen episode of side-A. A na co se těší naše redakce?

Matteas: Z nových anime jsem nejvíce zvědavý na AKB0048, neboť koncept má podle mě slušný potenciál, scénář napsala Okada Mari a seiyuu obsazení je perfektní. Velmi se těším i na nové Saki.
SiMiK: Pokud nezminím sequely, o kterých si lidi už stejně udělali názor díky předchozím řadám, tak Sankarea a Nazo no Kanojo X. Čtu obě originální mangy a baví mě.
Miroku4chan: Z jarní sezóny se těším v první řadě na Fate/Zero, které bylo na podzim utnuto zrovna v nejlepším a natěšení fanoušci si tak museli protrpět celou zimní sezónu čekáním na pokračování. Z dalších jarních anime si však nenechám uniknout ani druhou sérii Kore wa Zombie Desuka? a coby milovník střelných zbraní nejspíše ani Upotte!.
edison23: Anime Accel World zaujalo názvem, který vyčníval mezi ostatními, a slibným příběhem o virtuální realitě.

Pokud najdete v seznamu nějakou chybu či nepřesnost, tak se ozvěte v komentářích.

AKB0048
Planeta Země byla během světové války v 21. století zničena a lidé byli donuceni ji opustit. Jakákoliv umělecká činnost byla zakázána a lidská srdce obklopila temnota. Ale i přesto tu je jedna skupina idolů, která nemá strach a pořádá partyzánské koncerty, aby dodala lidem radost a vykouzlila úsměv na jejich tvářích. Svým jménem vzdávají hold legendární skupině, která zářila až do konce světa. Říkají si AKB0048.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Sawashiro Miyuki, Noto Mamiko, Nakahara Mai, Tamura Yukari, Horie Yui, Ueda Kana, Shiraishi Ryouko, Kawasumi Ayako, Watanabe Mayu…

Saki: Achiga-hen – Episode of Side-A
Mahjong klub dívčí akademie Achiga se dostal až do semifinále středoškolského celonárodního turnaje, ve kterém prohrál a později se rozpadl. Několik let poté Takakamo Shizuno a její kamarádka Haramura Nodoka nastoupí na Akademii Achiga, ale Nodoka v zápětí přestoupí jinam. Když pak Shizuno vidí Nodoku v televizi jakožto vítězku celonárodního turnaje nižších středních škol v mahjongu, rozhodne se obnovit mahjong klub na své škole.

Linky: AniDB, Oficiální stránky, Oficiální stránky 2
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení, upřesnění
Seiyuu: Touyama Nao, Hanazawa Kana, Yuuki Aoi, MAKO, Uchiyama Yumi, Ogura Yui, Ishihara Kaori, Noto Arisa…

Accel World
Jednoho podzimního dne roku 2046 se Haruyuki, kluk, ze kterého si všichni utahují a šikanují jej, setká s nejhezčí dívkou na škole. Dozví se od ní o existenci virtuálního Accel světa, což mu razantně změní život. Z ubohého vyvrhela se stane rytíř chránící princeznu.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Kaji Yuuki, Misawa Sachika, Toyosaki Aki, Asanuma Shintarou…

Yurumates 3D
Yurume, dívka, která nedávno dokončila střední školu, se přestěhovala do Tokia s cílem dostat se na věhlasnou Tokijskou univerzitu. Bydlení našla v bytovém komplexu Maison du Wish na kraji Tokia, kde kromě ní žije další řada rouninů, kteří se snaží dostat na univerzitu.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Seiyuu: Momoi Haruko, Hino Satoshi, Kuwatani Natsuko, Matsuki Miyu…

Medaka Box
Kurokami Medaka je výjimečná dívka. V prvním ročníku na střední škole byla zvolena předsedkyní studentské rady s drtivým 98% počtem hlasů v její prospěch. Pyšnit se může vysokou inteligencí, silou a také pochází z bohaté rodiny. Chce podat pomocnou ruku všem, kteří o pomoc žádají. Zavede proto krabici návrhů, do níž mohou všichni studenti vhazovat své připomínky na školu, a dokonce i prosby o pomoc s vlastními problémy. A aby na všechno nebyla sama, tak do rady naverbuje i svého dávného kamaráda Hitoyoshi Zenkichiho.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Toyosaki Aki, Ono Yuuki, Kayano Ai, Katou Emiri, Namikawa Daisuke…

Natsuiro Kiseki
Příběh o čtyřech dívkách: upřímné a veselé Natsumi, chytré i sportovně laděné Saki, Yuce, fanynky idol skupiny Four Seasons, a Rinko, milovnice hudby. Prožijte s nimi chvíle plné radosti a pohody.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Tomatsu Haruka, Kotobuki Minako, Takagaki Ayahi, Toyosaki Aki…

Haiyore! Nyaruko-san
Příběh vypráví o Nyaruko, bohyni chaosu, která na sebe dokáže vzít podobu lidské stříbrnovlasé dívky. Jedné noci Nyaruko zachrání středoškoláka Yasaku Mahira, jehož honí mimozemšťani.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Kugimiya Rie, Kitamura Eri, Matsuki Miyu, Asumi Kana, Ootsubo Yuka…

Shining Hearts ~Shiawase no Pan~
Příběh vypráví o tom, jak se na ostrově Wyndaria náhodou setká dívka Kaguya, jež pozbyla vzpomínky a schopnost vyjadřovat své emoce, a chlapec Rick, který se kromě šermování věnuje také pečení chleba. Aby se protagonisté náhodou nenudili, tak se na ostrově brzy začnou rojit houfy pirátů bažících po záhadném kameni, který má ve vlastnictví právě Kaguya. Rick a tři kuchtičky Neris, Amil a Airy se proto rozhodnou navrátit ostrovu mír, stejně jako Kaguye její vzpomínky a emoce.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Mikami Shiori, Kamiya Hiroshi, Itou Kanae, Aizawa Mai, Kuwashima Houko, Kugimiya Rie, Saitou Chiwa, Horie Yui, Hirohashi Ryou…

Fate/Zero
Pokračování první části anime Fate/Zero. Souboj o Svatý grál je v plném proudu. Jen jednomu pánovi a jeho servantovi splní Grál jeho přání. Kdo stane na konci jako vítěz? Na to vám dá Fate/zero již zanedlouho odpověď.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení první části
Seiyuu: Koyama Rikiya, Nakata Jouji, Seki Tomokazu, Kawasumi Ayako, Oohara Sayaka, Namikawa Daisuke, Ootsuka Akio, Hayami Shou, Ishida Akira…

Hyouka
Příběh se točí okolo chlapce jménem Houtarou, který je jednoho dne svou sestrou přinucen, aby se přidal do kroužku klasické literatury. Od té doby je dennodenně staven před různé záhady, z nichž jedna se týká situace, jež se stala před 33 lety strýčkovi členky kroužku.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Satou Satomi, Sakaguchi Daisuke, Kayano Ai, Nakamura Yuuichi…

Acchi Kocchi
Anime bude plné jedinečných postav, ostatně jako tomu bývá u 4-kom zvykem. Tsumiki je tsundere, která si nechce přiznat své city směrem k Iovi, jenž je docela asociální a citů Tsumiki si samozřejmě není vědom. Kolem jejich podivného vztahu se pak točí většina komických zápletek.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Okamoto Nobuhiko, Ookubo Rumi, Nabatame Hitomi, Fukuhara Kaori, Asanuma Shintarou, Konno Hiromi, Iwao Junko…

Kore wa Zombie Desuka? OF THE DEAD
Druhá řada seriálu Kore wa Zombie Desuka?. Hlavním hrdinou příběhu je středoškolák Aikawa Ayumu, který přišel o život rukou masového vraha. Naštěstí však Ayumu před svou smrtí potkal roztomilou nekromancerku Eu, která si ho natolik oblíbila, že ho přivedla zpátky k životu jako zombie. Ayumu se pak už jako zombík rozhodne, že svého vraha dopadne a ukončí tak jeho sérii vražd. Časem se k němu připojí magicky oděná tsundere dívka Haruna a tundra ninja upírka Sera.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení, první a druhý trailer
Seiyuu: Majima Junji, Nomizu Iori, Tsukimiya Midori, Hikasa Youko, Kanemoto Hisako, Gouda Aya…

Sengoku Collection
Anime adaptace SNS hry od firmy KONAMI, kde se hráč dostane, jak již podle návzu můžete tušit, do období válčících japonských států na konci 15. století. Jako vojevůdce se hráč poté snaží dostat k pokladům za pomoci plnění questů a porážení bossů. Dívka, kterou máte možnost vidět na zdejším obrázku, je hlavní hrdinkou anime adaptace a nejedná se o nikoho jiného než mužného vojevůdce jménem Oda Nobunaga.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Seiyuu: Nakahara Mai, Ookubo Rumi, Hanazawa Kana, Noto Mamiko…

Upotte!!
Hlavní hrdina je učitel, který se zavázal do pracovního poměru na akademii Seishou. Cestou do školy se však ztratí, a tak se rozhodne zeptat na cestu na zrovna probíhajícím letním festivalu. Jeho pozornost padne na dívku, která u střelnice ukazuje svou neskutečně dobrou mušku. Po optání mu odpoví, že není místní studentka, ale polidštěná útočná puška slyšící na jméno FNC. Časem pak učitel zjistí, že všechny ostatní dívky na škole jsou na tom obdobně jako ona.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení, trailer
Seiyuu: Nomizu Iori, Misato, Togashi Misuzu, Sadohara Kaori, Asakawa Yuu, Iguchi Yuka…

Eureka Seven AO
Hlavními hrdiny jsou 13-letý kluk Fukai Ao a jeho kamarádka Arata Naru. Oba žijí na odlehlém ostrově kousek od Okinawy a již delší dobu se spolu kamarádí. Jejich poklidný život však nemá dlouhého trvání, protože ostrov napadnou podivná stvoření, kterým se přezdívá „Tajemní“. Ao má shodou náhod speciální klíč k mechovi ve výzbroji japonské armády, který se jmenuje Nirvash.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Honjou Yuutarou, Miyamoto Kanako, Omigawa Chiaki…

Sankarea
Hlavním hrdinou je chlapec jménem Furuya Chiharu, který má rád ze všeho nejvíc na světě zombíky. Když zemře jeho kočka Baaba, rozhodne se, že ji zkusí oživit pomocí okultních praktik popsaných ve staré knížce, jež si koupil. Shodou náhod se pak během svého experimentu střetne s dívkou z nóbl rodiny, Sanka Reou, a začnou se dít zajímavé věci.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Kimura Ryouhei, Uchida Maaya, Fukuen Misato, Iguchi Yuka, Yahagi Sayuri, Asano Mayumi…

Kimi to Boku. 2
Druhá řada série Kimi to Boku opět sleduje každodenní život pěti kamarádů, dvojčat Yuuty a Yuukiho, předsedy třídy Kanameho, trochu zženštilého Shuna a nového studenta Chizuruho.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Seiyuu: Kimura Ryouhei, Uchiyama Kouki, Toyonaga Toshiyuki, Irino Miyu, Ono Yuuki…

Nazo no Kanojo X
Příběh začíná, když si hlavní hrdina, Tsubaki Akira, všimne nespolečenského života své nové spolužačky Urabe Mikoto, která většinu času o přestávkách tráví tím, že spí a slintá si na lavici. Zápletka začne být ještě divnější, když Akiru nenapadne nic jiného než ochutnat zmíněnou tekutou látku, kterou za sebou Urabe zanechala. Za pár dní dostane těžké horečky a následně mu Urabe vysvětlí, že se na jejích slinách stal závislý.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Irino Miyu, Yoshitani Ayako, Fukuen Misato, Hirohashi Ryou…

Queen’s Blade Rebellion
Příběh Rebellion se odehrává čtyři roky po konci děje Queen’s Blade a sleduje osudy Annelotte, rebelské rytířky, která se rozhodne povstat proti tyranii nové královny.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Endou Aya, Kobayashi Yuu, Taketatsu Ayana, Inoue Kikuko, Satou Satomi, Toyosaki Aki, Chihara Minori, Itou Shizuka, Tomatsu Haruka…

ZETMAN
Příběh originální scifi mangy začal vznikat již před deseti lety a od té doby vydal materiálu na úctyhodných šestnáct svazků. Hlavní zápletka sleduje osud chlapce bez domova, Jina, který žije chudý ale poklidný život se svým dědou. Jednoho dne se jim připlete do cesty sebevrah, jenž se svůj život snaží ukončit se slovy: „než bude až moc pozdě“. Od té doby se kolem Jina dějí velice podivné události spojené s nutnou dávkou akce a temnoty.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Miyano Mamoru, Namikawa Daisuke, Hisakawa Aya, Suzumura Kenichi, Hanazawa Kana, Ise Mariya…

Ozuma
V daleké budoucnosti je planeta Země zničena a zahalena do písku. Žijí na ní i noví prapodivní tvorové a po jednom takovém tvoru, písečné velrybě, která se nazývá Ozuma, bylo pojmenováno i celé anime. V tomto světě žije náš hlavní hrdina Sam Coin, jenž jednoho dne zachrání překrásnou Mayu ze spárů armády vojáků.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Kakihara Tetsuya, Tanaka Atsuko, Hayami Shou, Tanaka Rie, Kazuma Horie…

Uchuu Kyoudai
Příběh vypráví o dvou bratrech, kteří v dětství spatřili záhadné UFO mířící k měsíci. Právě v onom okamžiku se oba rozhodli, že se stanou astronauty a vyrazí do vesmíru. V roce 2025 se mladší z bratří skutečně stal astronautem, ovšem starší Mutta přišel po ostré rozepři se svým nadřízeným o svou práci v automobilce. To se ale může projevit jako jedinečná příležitost znovu se vydat za dětským snem.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Kenn, Sawashiro Miyuki, Hirata Hiroaki…

Saint Seiya Omega
Hlavním hrdinou je třináctiletý chlapec Kouga, který se chopí posvátné zbroje souhvězdí Pegase a vyrazí na pomoc zajaté Athéně, jejímž věznitelem je vtělení mocného boha válek, Áres. Po Kougově boku stane nositelka zbroje Orla, Yuna, dále Lev Soma, Drak Ryuho, Orion Eden a Vlk Haruto.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Midorikawa Hikaru, Suzuki Tatsuhisa, Konishi Katsuyuki, Yukino Satsuki, Suwabe Junichi…

Tasogare Otome x Amnesia
Příběh je zasazen do prostředí střední školy, jež je známá svými strašidelnými historkami, které o ní mezi lidmi kolují. Na tamní škole žije i duch dívky Yuuko, kterou z nějakého neznámého důvodu vidí Teiichi, chlapec, který na školu nedávno začal chodit. Společně se pak rozhodnou, že vyšetří okolnosti její smrti.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Hara Yumi, Yonaga Tsubasa, Kitamura Eri, Fukuen Misato…

Kuroko no Basuke
Příběh vypráví o Kagamim Taigovi, který právě nastupuje na Seirinskou střední, kde se setkává s hráčem školního basketbalového týmu Kuroko Tetsuyou. Ten býval čirou náhodou šestým hráčem týmu, jemuž se přezdívalo „Zázračná generace“. Společně se tedy Kagami i Kuroko snaží svůj nynější tým vší silou protlačit do celonárodního středoškolského turnaje. A budou se proto muset střetnout i s Kurokovými bývalými spoluhráči.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Články na Konatě: Oznámení
Seiyuu: Ono Yuuki, Ono Kenshou, Saitou Chiwa, Kimura Ryouhei, Eguchi Takuya, Hosoya Yoshimasa, Hoshi Souichirou, Ono Daisuke…

Pretty Rhythm: Dear My Future
Druhá řada Pretty Rhythm. Amamiya Rhythm a Harune Aira soupeří v Prism Show, novém sportu, který kombinuje tanec, bruslení a zpěv.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Seiyuu: Tsuda Minami, Sakura Ayane, Ookubo Rumi, Takamori Natsumi, Akesaka Satomi, Yonezawa Madoka…

Tsuritama
Sci-fi příběh o dospívajících chlapcích a rybaření zasazený na ostrov Enoshima. Sanada Yuki je středoškolák, který není zrovna moc komunikativní typ, a nemá proto žádné kamarády. Jednoho dne potká chlapce jménem Haru, který o sobě říká, že je mimozemšťan, který přišel na Zem rybařit.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Seiyuu: Oosaka Ryouta, Irino Miyu, Sugita Tomokazu, Uchiyama Kouki, Katou Emiri, Ogura Yui…

Sakamichi no Apollon
Příběh o lásce, přátelství a hudbě, odehrávající se v šedesátých letech minulého století v prefektuře Nagasaki. Středoškolák Kaoru se v dětství mnohokrát stěhoval, takže pro něj škola nikdy nebyla příjemným místem. Když se znovu přestřehoval, tak se první den ve škole potkal s chlapcem jménem Sentarou, což přineslo velkou změnu do jeho života.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Seiyuu: Hosoya Yoshimasa, Nanri Yuuka, Kimura Ryouhei, Endou Aya, Suwabe Junichi, Okamoto Nobuhiko…

Jormungand
Koko Hekmatyar prodává načerno zbraně do různých zemí. Na cestách ji provázejí její vlastní bodyguardi tvořeni převážně válečnými veterány. Nejnovějším členem týmu bodyguardů je Jonah, dětský voják, který skvěle ovládá střelné zbraně, ale nenávidí překupníky se zbraněmi. Přidá se ale ke Koko, protože chce najít překupníky, kteří jsou zodpovědní za smrt jeho rodičů.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Seiyuu: Itou Shizuka, Tamura Mutsumi, Oohara Sayaka, Nomura Kenji, Konishi Katsuyuki, Hatano Wataru…

Hiiro no Kakera
Sedmnáctiletá středoškolačka Tamaki se stěhuje do rodné vesnice své matky, malé vísky v horách, kde bude žít u své babičky. Když ale do vesnice dorazí, tak je napadena podivnými příšerami. Naštěstí se v pravou chvíli na pravém místě zjeví Onizaki Takuma, ne jen tak ledajaký chlapec, který ji zachrání, a Tamaki se poté od babičky dozví, co je s vesnicí v nepořádku.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Seiyuu: Okano Kousuke, Shimowada Hiroki, Namikawa Daisuke, Sugita Tomokazu, Hirakawa Daisuke, Miyake Marie…

Ginga he Kickoff!!
Hlavní postava se přidá do fotbalového klubu, ale ten je kvůli nedostatku členů zrušen. Po setkání s jednou profesionální fotbalistkou se ale rozhodne klub postavit opět na nohy.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Seiyuu: Kobayashi Yuu, Nakatsu Mariko, Koyama Rikiya, Kuwashima Houko, Kenn…

Koi-ken!
Populární dating-sim hra na sociální síti Mobage byla zadaptována na anime vysílané na mobilních telefonech. Hlavním hrdinou je středoškolák znuděný životem, který samozřejmě nemá žádnou přítelkyni. Změna pro něj nastane, když se setká s krásnou tsundere Kaede, jež se zrovna vrátila z Baile Átha Cliath, a Nagisou, nesmírně populárním idolem.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Seiyuu: Inoue Kikuko, Shintani Ryouko, Toyosaki Aki, Tomatsu Haruka, Nazuka Kaori, Shiraishi Minoru, Kugimiya Rie, Tange Sakura…

Lupin the Third: Mine Fujiko to Iu Onna
Arsene Lupin III. je známý jakožto nejlepší zloděj na světě. Jeho pravou rukou je Jigen Daisuke, neomylný ostřelovač. Občas se k nim přidá i výborný šermíř Ishikawa Goemon a Lupinova láska, femme fatale, Mine Fujiko. Tuto čtveřici se neustále snaží dopadnout inspektor Zenigata Kouichi, který je honí po celém světě.

Linky: AniDB, Oficiální stránky
Upoutávka: YouTube
Seiyuu: Kurita Kanichi, Namikawa Daisuke, Sawashiro Miyuki, Yamadera Kouichi, Kobayashi Kiyoshi…

zdroje:   AniDB,  ANN