Anime Oda Nobuna no Yabou vyjde v létě

Oficiální Twitter účet anime projektu Oda Nobuna no Yabou v jednom ze svých tweetů napostoval obrázek z dubnového čísla časopisu Comp Ace, kde je oznámeno, že se anime dočká své premiéry letos v létě. Adaptace novely autora Miyageho Kasugy byla oznámena již před nějakou dobou a na přelomu roku se spuštěním oficiálních stránek vyšla také první upoutávka, která samozřejmě obsahuje pouze krátké animační sekvence. Novela má v současné době vydaných sedm knížek, inspirovala dvě manga adaptace a také se dočkala v roce 2010 svého drama CD.

Oproti starší novince dnes už známe jména tvůrců, kteří pracují na tomto projektu. Anime vzniká u dvou animačních studií, známého Madhouse (Toki o Kakeru Shoujo, Monster, Death Note) a nováčka Gokumi (Koe de Oshigoto!, A Channel). Režie animátorů obou studií si vzal na starost Yuuji Kumazawa, jenž zatím pracoval v anime průmyslu spíše jako režisér jednotlivých epizod u anime NHK ni Youkoso!, Kurozuka a dalších. Scénář dává dohromady Masashi Suzuki (Kanokon, Seiken no Blacksmith, Shuffle!) a originální návrh postav ilustrátora Miyama-Zera do schůdnějšího formátu pro anime předělává Takashina Yuka (Mamoru-kun ni Megami no Shukufuku o!, D.C.S.S: Da Capo Second Season).

Aktualizace 26. května: Původní zde uvedený trailer byl stažen, a tak doplňuji v řadě již třetí, který vyšel nedávno na oficiálních stránkách. Dále byli již dříve ohlášeni seiyuu – kde v hlavních rolích figurují Itou Kanae a Eguchi Takuya.

zdroje:   ANN,  AniDB