Seznam vystupujících na 62. ročníku Kouhaku Uta Gassen

Japonská televizní stanice NHK nedávno zveřejnila seznam umělců, kteří budou vystupovat na 62. ročníku hudební show NHK Kouhaku Uta Gassen. Jedná se o velmi populární silvestrovský pořad, který má podle statistik přibližně třetinový podíl na televizní sledovanosti, což z něj činí nejsledovanější silvestrovský pořad v Japonsku a nejvýznamnější hudební událost roku. Je tedy více než jasné, že na NHK Kouhaku Uta Gassen vystupují nejznámější ikony japonského hudebního průmyslu a že být pozván účinkovat na Kouhaku je nejen velká pocta, ale také to s sebou přináší významné zviditelnění celonárodního charakteru.

Vystupující jsou rozděleni do červeného a bílého týmu. V červeném jsou zpěvačky a skupiny s vokalistkami, v bílém jsou zpěváci a skupiny s vokalisty. O vítězném týmu se rozhoduje na základě hlasování diváků, do kterého se započítávají stejnou mírou i hlasy poroty.

Již po třetí vystoupí na Kouhaku i zástupce anison scény, Mizuki Nana. Navzdory dřívějším náznakům, že by se kromě Mizuki Nany mohl na Kouhaku objevit ještě někdo další, bude nakonec Nana opět jediným zástupcem.

Na Kouhaku nebudou samozřejmě chybět ani nejpopulárnější japonská dívčí a chlapecká skupina, AKB48 a Arashi. Pro Arashi to bude třetí účast a pro AKB48 již čtvrtá. Samozřejmými účastníky jsou i hvězdy enka scény, například princ Hikawa Kiyoshi či Ishikawa Sayuri.

Červený tým:

Aiko Ashida Mana
Ayaka Angela Aki
Ikimonogakari Ishikawa Sayuri
AKB48 Kara
Kawanaka Miyuki Kanda Sayaka
Koda Kumi Godai Natsuko
Kobayashi Sachiko Sakamoto Fuyumi
Shiina Ringo Shoujo Jidai
Tendou Yoshimi Natsukawa Rimi
Nishino Kana Perfume
Hamasaki Ayumi Hirahara Ayaka
Fuji Ayako Matsuda Seiko
Matsutouya Yumi Mizuki Nana
Mizumori Kaori Wada Akiko

Bílý tým:

Akikawa Masafumi Arashi
Itsuki Hiroshi Inawashirokos
EXILE NYC
Kitajima Saburou Gou Hiromi
Suzuki Fuku SMAP
Sen Masao Touhoushinki
TOKIO Tokunaga Hideaki
AAA Nagabuchi Tsuyoshi
Nishida Toshiyuki Hikawa Kiyoshi
Hirai Ken FUNKY MONKEY BABYS
Fukuyama Masaharu flumpool
Hosokawa Takashi Porno Graffitti
Mori Shinichi Yuzu
L’arc~en~ciel