Každý třetí K-On fanoušek je něžného pohlaví

Všichni určitě znáte část textu jisté písničky znějící „statistika nuda je, má však cenné údaje“. To platí i pro průzkum japonské organizace ASCII General Research Institut, jenž se mimo jiné týkal rozdílů ve sledovanosti čtyř diametrálně odlišných anime titulů mezi muží a ženami. Z výsledného grafu (na fotce ten první) vzešly některé velice zajímavé výsledky…

Jak sami vidíte (a jak ostatně předesílá název tohoto článku), více jak třetinu diváků druhé řady K-Onu tvoří ženy. Tento výsledek poněkud rozhodil hrdost mužských otaku na 2chanu, stejně jako fakt, že bezmála stejné procento u na dámy cíleného Kuroshitsuji zabrali muži. Snad ještě více překvapující jsou následující procenta u překlínovaných a překalhotkovaných Strike Witches, kde by každou desátou divačku předpokládal asi jen málokdo. Osobně mne zaujal i výsledek Madoky, u které bych až takový genderový rozdíl ve sledovanosti skutečně nečekal.

Druhý graf na fotografii se pak týká sledovanosti těchto anime v konkrétních regionech (Hokkaido, Tohoku, Kanto, Chubu, Kinki, Chugoku/Shikoku, Kyusu/Okinawa). Některá nízká procenta v tomto grafu byla na 2chanu vysvětlena tak, že daná anime v těchto oblastech jednoduše nebyla vysílána.

K-On!! 63.2% mužů / 36.8% žen
Kuroshitsuji II 33.5% mužů / 66.5% žen
Strike Witches 2 89.9% mužů / 10.1% žen
Puella Magi Madoka Magica 71.1% mužů / 28.9% žen