Hledáme nové lidi, případně chytré opice

Čas od času si dovolíme na Konatě nějaký ten ne-novinkový příspěvek. Tento bude jedním z nich. Jak už vás asi napadlo po přečtení nadpisu, hledáme nové lidi do týmu. Ty sice hledáme pořád, ale většinou se to snažíme nikde nespamovat. Obzvlášť ne na Konatě mezi novinkami. Alespoň jednou to ale zkusit musíme, co kdyby se náhodou někdo ozval.

Konkrétní důvod, proč to zkoušet právě teď, je nasnadě. Kdo delší dobu sleduje rubriku Tlachárna, tomu určitě nemohlo uniknout, že by si v poslední době spíše zasloužila být přejmenována na Figurky. Hlavní pisatelé do Tlachárny, tedy já a Miroku, se z velké části zaměřili na figurky a v mém případě psaní navíc začaly omezovat i pracovní povinnosti. A tak máme najednou nedostatek drobného bulváru a zajímavostí z Japonska, kterých na Konatě dřív býval dostatek.

Hledáme tedy především pisatele či pisatelku, schopného (či schopnou) psát do Tlachárny. Není to samozřejmě nutnost a uvítáme i všeobecně zaměřeného pisálka. Podstatné jsou především zájem, pečlivost a trpělivost. Nečekáme od nikoho zázraky, takže není na překážku, pokud jste doposud nikam nepsali. Ujme se vás některý starší redaktor a pomůže či poradí vám s čím bude potřeba. Jsme koneckonců jen fanouškovský novinkový blog, takže není třeba nic moc hrotit.

Na rovinu vám řeknu, že psát novinky není tak snadné, jak to na první pohled vypadá. Sežere vám to hodně času, nejspíše přijde i pár momentů, kdy s tím budete chtít praštit. Držet Konatu bez reklam je jednou z našich zásad, takže ani žádnou finanční odměnu za články nečekejte. Nikdo z redakce ji taky nikdy neviděl. Čas od času vás ještě navíc k tomu sestřelí nějaký ten nelichotivý komentář pod článkem a máte toho už opravdu dost. A za to všechno vám můžeme nabídnout jen několik drobných odměn – fajn redakční tým, šanci trochu přispět české otaku komunitě a hřejivý pocit z dobře odvedené práce.

Dost bylo keců. Jestli si myslíte, že na to máte koule, tak pojďte k nám. Kontaktní maily najdete tady.