28. Miyazawa Model Exhibition

V úterý proběhla podzimní část Miyazawa Model Exhibition s pořadovým číslem dvacet osm. Jedná se o jednu z největších japonských výstav, na které většina výrobců představuje aktuální i nové figurky. Tato výstava se koná dvakrát do roka, vždy na jaře a na podzim, nicméně její letošní jarní část byla v březnu zrušena v důsledku zemětřesení. Ze záplavy prezentovaných figurek jsem opět vybral několik kousků, které dle mého rozhodně stojí za pozornost.

Samozřejmě mi nemohla uniknout psí princezna Millhi od Good Smile Company, kterou Doc. včera vybral jako figurku týdne. Musím s ním souhlasit, že obstojí i v tak silné konkurenci, jakou bezesporu je podobný výtvor Griffon Enterprises. Sám se nemůžu rozhodnout, která z těch dvou je povedenější. Gift zase přišel s luxusně vypadající Saber z PSP hry Fate/Extra. Špatně nevypadá ani Kirino v maid kostýmu, přestože mnohé ještě více potěší vedle vystavený obrázek, jenž předesílá, že se můžeme těšit také na maidku Kuroneko. I pro tentokrát jsem udělal výjimku a mezi samé bishoujo růže jsem zařadil trní v podobě překvapivě zajímavé figmy Alucarda od Revoltechu. A pro všechny milovníky Touwy Erio (zdravím Meelkora) tady mám skutečnou lahůdku v podobě skvostného výtvoru od Plum. Nebál bych se ani tvrzení, že se zatím jedná o nejlepší představenou figurku této postavy.

Jinak pokud byste měli zájem o spoustu dalších fotek, tak vás odkazuji na pěkně zpracovaný fotoreport z Neko Magic, popřípadě na jednotlivé středeční články z Tomopop.