Miku Hatsune: Love is War (plus DX ver.)

Na fotkách z letního Wonder Festivalu a z Odinova nejnovějšího výběru zaujala některé z vás tato figurka Miku s takřka až monstrózním podstavcem (dá-li se tak tato stavba ještě nazývat). Mne zaujala rovněž, a to natolik, že jsem si ji rovnou předobjednal. Takže by bylo divné, kdybych svůj víkendový figurkový článek věnoval někomu jinému než právě jí.

Jedná se o další povedený výrobek z bohatého sortimentu Good Smile Company, která tuto figurku vlastně věnovala Hatsune Miku k jejím čtvrtým narozeninám připadajícím na 31. srpna. Miku je zde vystižena tak, jak ji známe ze songu Love is War. Její podstavec tvoří konstrukce s vysílačem, ke kterému má dlouhým červeným kabelem připojený svůj megafon. Přestože celá tato stavba vypadá jako kus poctivého železa, tak se stále jedná o obyčejné PVC. Designeři z GSC očividně znovu odvedli skvělou práci, přičemž nezapomněli ani na detaily v podobě zdánlivého opotřebení této konstrukce. I samotná Miku je propracována do těch nejmenších detailů. Zachycena je celá v pohybu a s rozevlátými vlasy ve větru.

Další zvláštností je skutečnost, že tato figurka existuje ve dvou verzích. Tu první, normální a o poznání levnější (a také o poznání chudší) jsem vám právě představil. Verze s označením DX vychází ze stejného základu, ale liší se v rozměrech i výšce použitého podstavce a přidává Miku do výzbroje několik vpravdě obřích ampliónů (viz galerie).

Jak jsem již nakousl, tak asi hlavním nedostatkem této DX verze je její cena, která činí celých 14 000 yenů (více jak 3 100 korun). Když si k tomu navíc připočteme shipping plus DPH a dost možná i clo, tak zjistíme, že se nejedná o třikrát nejlevnější legraci. Navíc onu větší verzi je možné pořídit výhradně z oficiálního eshopu Good Smile Company, který jest dodávkám do ČR/SR bohužel stále uzavřen. Jediná možnost tak spočívá ve známých v zahraničí nebo službách přeposílacích společností. Oproti tomu prvně zmíněnou verzi figurky si můžete předobjednat v prakticky libovolném otaku eshopu (AmiAmi, Hobby Search atd.) za ceny začínající na částce 6 520 yenů (necelých 1 450 Kč). Figurka bude k dodání v průběhu ledna příštího roku.