Comiketová Kuroneko

Po určité odmlce, zapříčiněné pobytem mojí maličkosti na svaté půdě všech otaku, se vracím ke svému pravidelnému sloupku aneb „vyber si jednu figurku z Odinovy nabídky a něco o ní napiš“. Tentokrát padla má volba na Gokou Ruri alias Kuroneko ve verzi, jak si ji můžeme pamatovat z letního Comiketu ve čtvrté epizodě anime Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai. Mimochodem je docela zajímavé, že v anglické nabídce eshopu AmiAmi, ze které vycházím já, se předobjednávky na ni objevily ihned po nedávném Wonder Festivalu, zatímco v té japonské (ze které vychází Doc. Odine) to bylo až v tomto týdnu.

Figurka pochází od osvědčeného výrobce Kotobukiya a byla představena na zmíněném Wonfesu. Kuroneko má na sobě letní variantu svého oblečení (tj. halenka bez rukávů, krátká sukně, kabelka a nekomimi), v jaké jsme ji mohli vidět snad jenom v této epizodě. Faktem je, že její obvyklý obleček gotické loli by na NatsuComi byl silně nepraktický rovnou z několika důvodů. Uvelebená je v moc šikovné póze, kdy ani nemusíte s figurkou různě otáčet, abyste měli výhled na pantsu. Ty sice jsou nudně bílé, ale tak asi nelze mít všechno. Oficiální fotografie jsou jako obvykle opatřeny magickou antipantsu ochranou, nicméně tento snímek nenechává ve věci barvy spodního prádla na pochybách. Ruri přidává na vrozené přitažlivosti i její typický tsuntsun výraz.

Figurka bude v prodeji již od pozdního prosince tohoto roku, což z ní dělá velice sympatický vánoční dárek. Na AmiAmi je k sehnání za 4 780 yenů (1 046 korun), což je levněji o celou pětinu oproti původní ceně 6 000 yenů (1 313 Kč).