Navrhněte jméno nového Vocaloida

Před několika týdny se objevily zprávy o nové generaci Vocaloid softwaru. Bylo jich ale tak málo a byly natolik kusé, že nemělo příliš smysl o nich psát. Kromě webu byl založen i oficiální Twitter účet tohoto projektu. Ten si sice vysloužil pozornost pár set uživatelů, ovšem ve skutečnosti nebylo co sledovat, neboť se tam neobjevil jediný tweet. Nyní je situace jiná. Vyrojily se další novinky, účet na Twitteru se probudil k životu a s tím souvisí i zajímavá kampaň, kterou rozeberu níže.

Nejprve ale něco málo faktů. Jak tato nová Vocaloidka vypadá, můžete vidět z úvodního obrázku nebo na oficiálním webu. Nejdůležitějším faktorem každého Vocaloida je bezesporu hlas a myslím, že tvůrci (Surfer’s Paradise a Studio DEEN) nešlápli vedle, když se pro tento účel rozhodli použít hlasové projevy seiyuu Kitamury Eri a zpěvačky Lia, jenž nazpívala skladby jako Tori no Uta v anime Air nebo My Soul, Your Beats! v Angel Beats. Kitamuru Eri si můžete pamatovat z nedávných rolí Sayaky v Puella Magi Madoka Magica, Nao v Onii-chan no Koto Nanka Zenzen Suki Janaindakara ne!! nebo kupříkladu jako Suzutsuki Kanade z právě vysílaného Mayo Chiki. Zajímavých postav má tato seiyuu na svědomí dost a dost.

Pracovní název nové Vocaloidky zní „VOCALOID3 i-style project“. V tomto ohledu za svými staršími setřičkami Hatsune Miku, Megurine Lukou a dalšími očividně zaostává. Nicméně její jméno na sebe již nenechá dlouho čekat a je to o to zajímavější, že o něm můžete rozhodnout třeba právě vy. Jediné, co k tomu potřebujete, jest účet na Twitteru a dostatečně originální nápad na jméno. Potom už jen stačí postupovat podle mých isntrukcí (popřípadě dle originálu v japonštině).

  1. Přihlaste se na svůj Twitter.
  2. Followněte @i_style_vc3.
  3. Klikněte sem a v přednastaveném textu změňte pouze tyto tři hvězdičky v „「※※※」“ na vámi vymyšlené jméno Vocaloidky (v kanji či latince).
  4. Takto upravený text tweetněte.
  5. Váš výsledný tweet by měl vypadat takto (přirozeně s jiným návrhem jména).
  6. A to je vše.

Pokud se této akce chcete zúčastnit, tak si budete muset pospíšit, protože potrvá jenom do 25. července, přičemž její výsledek bude oznámen v průběhu následujícho měsíce.