Pure White Symphony anime bude na podzim

Anime adaptace eroge Mashiroiro Symphony (Pure White Symphony) byla oznámena již dříve, ale až nyní bylo ohlášeno více podrobných informací. Už na první pohled přeslazené harem romance Pure White Symphony s podtitulem „Love is Pure White“ se dočkáme v letošní podzimní sezóně, konkrétně v říjnu. Animovat bude možná trochu překvapivě studio Manglobe (Samurai Champloo, Michiko to Hatchin, Deadman Wonderland), což někteří naši kolegové na japonském 2chanu komentovali mírně podezíravě. Ale kdo ví, třeba po zkušenostech s prací na dvou sériích Kami nomi někoho v Manglobe eroge chytly a dočkáme se v budoucnu i dalších podobných překvapení.

Z ostatních jmen bych měl asi zmínit režiséra, kterým bude Eiji Suganuma (R.O.D OVA, Kodomo no Jikan) a designera postav Toshie Kawamuru (Kami nomi, Yes! Precure 5). Obsazení seiyuu se oproti původní hře pro PC zcela změní, bude ovšem shodné s PSP předělávkou „Mashiroiro Symphony – Mutsu no Hana“, která má vyjít 30. 6. 2011. V hlavních rolích uslyšíme například Ryouko Ono, Mai Gotou, Mayumi Yoshidu nebo Noriko Rikimaru. Nepletu-li se, tak všechny už mají zkušenosti i z jiných eroge.

Původní hra vyšla na podzim roku 2009 a vypráví o chlapci jménem Uryuu Shingo, jehož škola se má brzy sloučit s jinou, doposud čistě dívčí školou. Shingo je vybrán jako jeden ze studentů, kteří s předstihem přejdou na dívčí školu aby si tak tamnější studentky snáze zvykly na budoucí koedukovaný systém. Příběh hry se kromě tohoto anime stal také předlohou pro již dvě mangy, obě z pera Futago Minazuki, a také již výše zmíněnou PSP předělávku. Jestli anime bude o něco lepší, než jen další generický sladký harém, to se dozvíme až na podzim. Trailer zatím zveřejněn nebyl, tak přidávám pro představu alespoň upoutávku na původní PC hru.