Aprílové fórky anime společností

Pokus o přehled vtípků, které si na nás na letošního apríla připravily anime a herní společnosti v Japonsku. Jak se asi dalo předpokládat, velká část z nich se nějak týkala Madoky Magiky. Sám jsem samozřejmě nestihl všechno objevit, sledoval jsem jen několik stránek svých oblíbených společností, takže většina přehledu je sesbíraná z různých japonských blogů, převážně pak z Yaraonu.

 • Mahou Shoujo Hawawa☆Awawa – Baseson na svých stránkách oznámil nové jarní anime s tímto názvem a přihodil rovnou i galerii postav. Minimálně Kyubei tam hodně pobavil.
 • Mahou Shoujo Kana Magika – ALcot oznámil rovnou eroge s jasnou inspirací madokou. Datum vydání 1.4., obrázky jsou tady: 1 2 3 4 5 6
 • Mahou Shoujo MariaMagika – a další oznámení anime parodie Madoky.
 • Nitro+ taky oznámil parodii Madoky s názvem Mahou Shoujo Sonico Magika, dokonce rovnou i s dobře udělaným openingem a aby to nebylo málo tak ještě předhodil i anime podle Oreimo. Sonico Magikou se inspiroval Miroku na Konatě a taky se vás pokusil trochu napálit.
 • Madoka parodie stále ještě nekončí. SWS oznámil Ooi Keishou Shoujo Landreaall a Nekoneko soft Mahou Shoujo Magical Magica.
 • A ještě jedna Madoka, i když tak trochu na jinou notu. Akiba blog, známý zdroj informací z Akihabary, vydal novinku o zahájení prodeje prvního Madoka Magika BD. Podle zprávy se na noční zahájení sešlo do Akiby velké množství fanoušků, kteří z toho měli menší Madoka festival. Článek doprovodil i dvěma celkem uvěřitelnými fotografiemi. Dále popisoval speciální bonusy, které jsou k prvnímu BD disku přibaleny. Kyubeho 3-minutové vaření – lilek na grilu a 60-ti minutové povídání v koupelně s producentem Iwakamim a Gen Urobuchim. Také byl rovnou při zahájení oznámen Madoka film, plánovaný na zimu 2011.
 • Další aprílový žertík, který si připravil Akiba blog, byl o anime policejním autě, které prý teď brázdí ulice Akihabary. Na fotky se podívejte přímo v článku. Musím přiznat, že tomuhle jsem na chvíli uvěřil. Naštěstí bylo v článku napsáno, že jde o apríl, ale uznejte sami – v Japonsku je i tohle docela dobře možné.
 • Jinrui wa Suitai Shimashita anime zrušeno – Marvelous Entertainment oznámil na stránkách připravovaného anime, že „práci zastavujeme, sorry„.
 • Společnost iREP na svých stránkách zveřejnila plán na přesun sídla společnosti na zádech obra. Obrázky jsou k dispozici tady.
 • Výrobce eroge Tenco přišel s Festivalem pohupujících se ňader. Mělo by to myslím ještě fungovat, tak to zkuste tady.
 • Popopo-Phone – telefon pro hikikomori, který za vás automaticky pozdraví. Povedená parodie na tuto reklamu, která se snaží propagovat zdravení a slušné vychování mezi mládeží. Stala se celkem populárním meme na Niconico, ale takhle podařených vtípků na ni moc není.
 • Společnost Shinra (kdo nehrál FF7 může přeskočit) oznámila, že se zapojuje do pomoci obětem zemětřesení a následného cunami na severovýchodě Japonska. Ve sbírce vybrala a posílá 3 miliardy Gil, 400 tisíc Potion a 10 tisíc Elixirů. Dále přepošle energii ze svých mako reaktorů aby pomohla zmírnit následky energetické krize.
 • Stránky anime Idolmaster lákaly fanoušky na nový sběratelský Idolmaster předmět – Idolmaster klíčky. Balení o 370 sáčcích po 100 gramech vyjde člověka na solidních 841 yenů, ale když jsem je chtěl předobjednat, tak už měli vyprodáno. Datum dodání bylo stanoveno na rok 725477. Mimochodem oficiální stránky Idolmasteru mají právě dnes (3.4.) zase jinou akci. Haruka má narozeniny, takže jestli jste fanoušci, utíkejte tam.
 • Postavy z Infinite Stratos a Hidan no Aria si vyměnily role. Houki v uniformě z Arie by se měla objevit v Butei High School a Aria, naopak v uniformě ze Stratosu, míří do IS Academy.
 • Hamham Software začal prodávat nový program na úpravu ahegao.
 • Stránky anime Working!! oznámily povedeným videem anime adaptaci původní webové verze mangy. Takanashi ale na konci videa prozradí, že jde o apríl. Dále bylo oznámeno vydání první série na VHS a ještě myslím jedna blbost, kterou se mi teď už ale nedaří dohledat.
 • Type-Moon se pochlapil s 13-ti stránkovým příběhem s názvem Shigatsu no majo no heya. Celé se mi to sice číst nechtělo, ale začátek „Já se jmenuju April. A ty se jmenuješ Fool.“ napovídá, že by to možná za přelouskání stálo. Každopádně, pokud se prolistujete až nakonec, dostanete možnost stáhnout si ilustrace jako wallpaper. Jsou pěkné, tak pokud máte zájem, nečekejte. Japonské stránky tyhle aprílové žerty rády zase brzy mažou.
 • Good Smile Company byla další, kdo si nedokázal odpustit narážku na Popopo reklamu. Oznámili figurku Ponponpo~n. Inspirace Niconico se nezapře.
 • 0verflow dal na stránkách ke stažení svlíkací kámen-nůžky-papír hru. Bohužel se mi přes zahlcený server nepodařilo ke stažení vůbec dostat, tak nevím, jestli byla vtipná ta hra, nebo byl vtip jenom to zveřejnění.
 • Ika Musume infiltrovala twitter SnoopyBota. Moc se na twitteru nevyznám, ale tohle je prý nějaký známý bot.
 • Kur-Mar-Ter vydali povleček na záchodové prkýnko, který bych si určitě koupil. Bohužel lepší obrázky, co měli na stránkách, se mi už nepodařilo vydolovat, tak se budete muset spokojit s tímhle úlovkem z blogu.

Seznam není úplný. Vynechal jsem některé věci od menších společností, u kterých už opravdu nemám ani tušení, na co narážejí nebo kde ten vtip hledat. A ani tak by ten seznam nejspíše nebyl úplný. Ale doufám, že vás to i tak alespoň trochu pobavilo.