Šódžo Cubaki se vydává na filmová plátna v nové podobě

news_xlarge_syojotsubaki_teaserLetos v únoru došlo k oznámení hrané adaptace mangy s názvem Šódžo Cubaki (v překladu „Dívka s kaméliemi“), za níž stojí kreslíř Maruo Suehiro, který se nechal inspirovat příběhem z vypravěčské formy kamišibai. Film se 21. května dočká slavnostní premiéry v tokijském kinokomplexu Cinemart Šindžuku. Snímek je přístupný od 15 let. Na čerstvě zveřejněnou upoutávku se můžete podívat pod článkem.

Režie i sepsání scénáře filmu se ujala TORICO, která režírovala i film Ikerušinibana z roku 2006. Hlavním kameramanem se stal Sone Cujoši. Sasaki Keniči zastal pozici vedoucího výpravy a návrhářské práce provedli Mijašita Tadaja a Takeda Kumiko. Hudební doprovod složila Kuroiši Hitomi. Doprovodnou píseň „Ano Ko no Džinta“ nazpívala kapela CHARAN-PO-RANTAN.

V hlavní roli dívky Midori se představí Nakamura Risa, vedle níž se v dalších rolích objeví Kazama Šunsuke, Morino Misaki, Takeru z kapely SuG, Saeki Daiči, Fukami Motoki, Nakatani Akihiro, Torii Mijuki a Torihada Midoru.

Maruo Suehiro publikoval jednosvazkovou předlohu v roce 1986. Ta vypráví krutý příběh dívky jménem Midori, která se nepřízní osudu dostane do cirkusového panoptika příšer, kde na ni čekají ještě těžší životní zkoušky, než kterými si prošla doposud. Režisér Harada Hiroši zcela sám a na vlastní náklady zadaptoval příběh do podoby animovaného filmu, který spatřil světlo světa v roce 1992. Filmař na svém díle pracoval pět let. Snímek se dočkal několika málo omezených promítání.