Fantasy anime určené dívkám

akatsuki_no_yonaV sobotním patnáctém vydání časopisu Hana to Jume společnosti Hakusenša bude oznámeno, že se k blíže neurčenému datu dočkáme anime adaptace mangy Akacuki no Jona. Autorka Kusanagi Mizuho začala na tomto díle pracovat už v roce 2009 a zatím poslední čtrnáctý svazek vydala na jaře.

Princezna Jona je jedinou dcerou mírumilovného vládce, který ji neustále rozmazluje. Navíc jí obstaral i osobního strážce jménem Haku, který je považován za jednoho z nejsilnějších mužů v zemi. O idylický život však přijde ve chvíli, kdy jí milovaný bratranec Suwon zavraždí otce, a to navíc v den jejích šestnáctých narozenin. Následně se prohlásí za nového vládce země a Jona tak musí utéct spolu se svým strážcem a začít žít novým životem.

Animace se ujmulo Studio Pierrot, které pracovalo v poslední době například na anime Soredemo Sekai wa Ucukušii cílícím rovněž na dívky. Joneda Kazuhiro se poprvé zhostí role hlavního režiséra, dříve působil pouze jako epizodní režisér u IS: Infinite Stratos nebo Tiger & Bunny a dalších. Scénař píše Inocume Šin’iči, jenž pracoval například na první sérii anime Hajate no Gotoku! a Njan Koi!. Vhled postav navrhla Jošikawa Maho – její styl kresby jste mohli vidět i v dalším anime zaměřeném na dívky s názvem Amnesia. Namluvení postav bude stejné jako u drama CD přibaleného k devátému svazku mangy, kde si hlavní role zkusili seijú Maeno Tomoaki a Saitó Čiwa.

zdroje:   ANN,  Mangaupdates