Nové iDOLM@STER anime, tentokrát Cinderella Girls

Idolmaster Cinderella GirlsPo anime THE iDOLM@STER z roku 2011 a filmu THE iDOLM@STER Movie: Kagajaki no Mukógawa he, jenž měl premiéru v kinech na konci ledna tohoto roku, si na nás společnost Bandai chystá další televizní sérii vycházející z projektu iDOLM@STER. Tentokrát se ale představí postavy z mobilní hry THE iDOLM@STER: Cinderella Girls, ve které se vyskytují i původní iDOLM@STER postavy, ale spolu s novými počet postav překračuje stovku. Anime se dostane na televizní obrazovky v zimní sezóně příštího roku, tedy zhruba za tři čtvrtě roku.

Animaci bude mít na starost studio A-1 Pictures, stejně jako tomu bylo u prvního iDOLM@STER anime a následně i filmu. Režie a scénáře se ujme Takao Noriko, která pracovala i na prvním anime. Se scénářem jí pomůže ještě Takahaši Tacuja. Design postav navrhne Macuo Júsuke, jenž dělal návrh postav například pro Black Rock Shooter a podílel se i na animaci iDOLM@STER anime z roku 2011. Každý měsíc se na oficiálních stránkách anime objeví nový snímek z anime, na kterém se vystřídají nejdříve postavy typu Cute (tak, jak jsou rozděleny ve hře), poté typu Cool a následně Passion.

Hra THE iDOLM@STER: Cinderella Girls je součástí portálů s mobilními hrami Mobage a počet jejích registrovaných uživatelů překonal čtyři miliony. Ve hře člověk sbírá karty dívek, které trénuje, pracuje s nimi a utkává se v soubojích s ostatními hráči. Hlavní princip herního systému je tedy stejný jako u dalších mobilních her, například Girlfriend (Beta).

zdroj:   4Gamer