Oznámeno moe anime Yuyushiki

Fanoušci anime, jehož hlavní náplní jsou moe prvky, se mají v brzké době rozhodně na co těšit. Kromě toho, že v zimě má vyjít anime Tamako Market od KyoAni, bylo nyní ohlášeno další moe anime od relativně mladého studia Kinema Citrus (Tokyo Magnitude 8.0, Code: Breaker).

Předlohou k anime je 4-panelová manga, jejíž autorem je Mikami Komata. Manga začala vycházet v roce 2008 a letos na jaře vyšel její zatím poslední, v pořadí již čtvrtý svazek. Hlavními postavami jsou tři školačky – nešikovná Yukari, dětinská Yuzuko a relativně klidná Yui. Jak to v podobných mangách bývá, tyto hrdinky spolu řeší své každodenní problémy.

Nicméně na rozdíl od Tamako Market jsou zde podle očekávání v produkci méně známá jména. Režie se ujme Kaori, pro kterou je Yuyushiki prvním anime, kde se ujme role hlavního režiséra. Podílela se například na .hack//Quantum či na Hana-Saku Iroha. Scénář má na starosti Takahashi Natsuko, která již dělala například scénář k Tokyo Magnitude 8.0 nebo k Moyashimon. O převod postav z mangy do anime se postará Tabata Hisayuki, který dělal animaci v Accel World či v Code Geass. Adaptace by měla začít vycházet někdy v dubnu příštího roku.

zdroje:   ANN,  Crunchyroll