Animelo Summer Live 2012 -INFINITY∞- den 1

Redakce Konaty se i letos rozhodla přinést vám report z největšího anison (anime song) eventu na světě, jež je někdy označován také jako svátek anisonu či anison festival. Letos se Animelo Summer Live konalo již po osmé a právě osmička se stala námětem pro hlavní téma letošního ročníku, INFINITY∞, tedy nekonečno. S nápadem přišla Tamura Yukari aka Yukarin na párty po minulém ročníku Animelo Summer Live. Řekl bych, že to měl být asi jen vtip a ne skutečný návrh, ale ujal se a nekonečno se stalo docela vhodným tématem, ze kterého se dalo hodně těžit.

Pokud slyšíte o Animelo Summer Live, známém také jako Anisama, poprvé, doporučuji přečíst si alespoň úvod z reportu z minulého ročníku, kde se dozvíte nějaké základní informace.

Letošní Anisama se již tradičně opět konala v Saitama Super Arena v prefektuře Saitama na sever od Tokia a první den dorazilo asi 27 tisíc diváků, což je samozřejmě v podstatě plná hala. Na místo jsem chtěl dorazit co nejdříve, neboť jsem prahnul po tričku Yui z YuiKaori a tušil jsem, že zmizí docela rychle. Bohužel jsem byl docela unavený a večer před koncertem jsem ještě dodělával domácí úkoly (naposlouchat si písničky, které mohou zaznít, a zapamatovat si co nejvíc případných tzv. „calls“ k nim), takže jsem nakonec dorazil až v devět, těsně před zahájením prodeje zboží. Fronta byla v tu chvíli již několika set metrová, ale vše postupovalo relativně rychle a do dvou hodin jsem měl nakoupeno, a to včetně trička Yui. Sice bylo už jen ve velikosti S, ale když jsem se do něj na toaletách v blízkém malém obchodním centru převlékl, tak jsem zjistil, že mi naprosto přesně sedne (v: 183 cm; v: 63 kg). Nejrychleji se vyprodala speciální trička Anisama x Yuru Yuri a Anisama x Nyaruko.

Letos se také vrátilo venkovní pódium, na kterém probíhal program od 11:00 do 15:00. Představili se tam například Nagareda Project, Mikatan z GSC, seiyuu Arai Satomi a také dívky z Akihabara Backstage Pass, při jejichž vystoupení probíhal ve vyhraženém prostoru pro diváky autentický otagei.

Před zahájením koncertu jsem se náhodou dal ve zmiňovaném blízkém obchodním centru do řeči s člověkem, ze kterého se vyklubal zvukový inženýr Anisamy. Můžu vám tedy jako takové malé trivia říci, že zvuk na Anisamě mělo letos na starost celkem 36 lidí. Teď už ale k samotnému průběhu koncertu, který začal na minutu přesně v 16:00. Na první den jsem měl lístek do arény (rovná část haly), do bloku C2. Konkrétněji viz zelená tečka na obrázku.

1) OP: May’n + Tamura Yukari – (Medley) Oshiete A to Z ~ Ready Go
Pro mě trochu nečekaná kombinace a chvíli mi trvalo, než jsem si všimnul, že na pódiu není jen Yukarin, ale i May’n. Jenomže seznam účinkujících v prvním dni nenabízel k Yukarin nikoho obzvlášť vhodného, kdo by mohl mít tu čest zahájit koncert, a Yukarin byla pro zahájení jasná volba. May’n byla asi další v řadě, kdo by mohl vystoupit na začátku s někým ve dvojici. Nicméně start to byl skvělý a celá hala se hned při prvních tónech první písničky zahalila do růžové barvy, později nakombinované s oranžovou, když začalo Ready Go od May’n.

2) Kawada Mami – JOINT
3) Kawada Mami – Borderland
4) Kawada Mami – No Buts

Kawada Mami poprvé na Anisamě. Jeden OP ze Shany, nový singl Borderland (OP Jormungand) a jeden OP z To Aru Majutsu no Index. V zásadě podle očekávání, takže bohužel nedošlo na první opening ze Shany, Hishoku no Sora. Vystoupení Kawady Mami určitě naplnilo očekávání a Kawada předvedla i na Anisamě, že je velmi kvalitní zpěvačka. Do třetí písničky zapojila i diváky a nechala je zpívat “Mayoe-!” na začátku refrénu. Co se týče barev, OP Shany a Jormungandu se nesl v červené a oranžové a OP z Indexu pak v modré barvě.

5) Itou Kanako + Shikura Chiyomaru – Skyclad no Kansokusha
6) Itou Kanako + Shikura Chiyomaru – Hacking to the Gate

Na řadu přišla Science Adventure skupina, zpěvačka Itou Kanako a kytarista/skladatel/ředitel firmy MAGES a 5pb./producent Afilia Saga East/ředitel hudební kavárny Akihabara Backstage Pass, Shikura Chiyomaru. Všichni očekávali ED z nové hry 5pb., Robotics;Notes, ale jelikož se jedná o pomalou písničku, tak by Chiyomaru, zvaný Shachou (ředitel), nemohl na pódiu skákat a tak podobně, jak to obvykle dělá. To je možná hlavní důvod, proč nedošlo na ED z Robotics;Notes, ale na skvělý OP ze hry Steins;Gate, který již zazněl na Anisamě 2010, a OP ze stejnojmenného anime, jejž bylo možné slyšet loni.
Překvapivé pro mě bylo, že většina lidí sáhla pro modrou barvu, přestože minimálně u Hacking to the Gate loni naprosto převažovala ultraoranžová, které jsem se já držel i letos u obou skladeb. Shachou byl jako vždy skvělý a Itou Kanako se svým poněkud netradičním hlasem předvedla podle mě ještě lepší Hacking to the Gate než loni.
V MC se snažila Itou Kanako udělat reklamu nové hře a anime Robotics;Notes, třetí ze série Science Adventure Games. Chiyomaru-shachou jako obvykle při MC nemluvil. Na Twitteru pak ale psal, že byly jeho skoky bohužel nižší, než si představoval, a prý za to asi může už jeho věk (42).

7) Zwei – Kakuchou Place
Opening ze hry Robotics;Notes. Duo Zwei se podle mě předvedlo dobře, ale nevím moc, co bych k tomu řekl více. Většina lidí měla v ruce modrou barvu, menšina pak červenou či obě dvě. Kdesi jsem četl, že jeden člen dua má modrou a druhý červenou image barvu.

8) Afilia Saga East – La*La*La Laboluce
Osobně jsem čekal spíše OP ze Steins;Gate Hiyoku Renri no Darling pro PSP a PS3, ale přišel OP ze starší verze pro XBOX360. ‘Laboluce’ v názvu má být pravděpodobně spojení slov laboratoř a revoluce. Vystoupení bylo pěkné a mělo propracovanou choreografii, pravděpodobně stejnou jaká je v PV. Většina lidí se držela růžové barvy Afilia Saga East, snad už jen pro to, že růžovou měli ve výbavě snad všichni, co nějakou výbavu měli. I když nějaké výjimky by se asi našli.
Bohužel pro mě, OP z XBOX360 verze moc dobře neznám, tak jsem se příliš zapojit nemohl. Někteří lidé říkají, že to byl asi playback, ale to jsem nebyl schopný posoudit. Afilií skončil blok 5pb.

9) YuiKaori – (Medley) PUPPY LOVE ~ Our Steady Boy
Pokračujeme v růžové barvě, ke které se přidá ještě modrá. Na pódiu se objevily Ogura Yui a Ishihara Kaori, dohromady YuiKaori. Jejich medley začalo ultra energickou písničkou PUPPY LOVE, která všechny dostala do správného tempa. Trochu mě překvapilo, že minimálně lidé okolo mě vypadali, že PUPPY LOVE znají docela dobře. Ale těžko říct, jestli YuiKaori poslouchají, nebo si jen udělali domácí úkol, t.j. naposlouchat si písničky vystupujících, které by mohly asi zaznít, anebo je jednoduché dostat se do rytmu této písničky. PUPPY LOVE ani není anison skladba, takže nebylo tak jisté, jestli zazní, ale je to tahoun alba od YuiKaori, takže všem fanouškům výběr rozhodně udělal radost. Také je to písnička s výraznou úrovní zapojení diváků, takže funguje jako dobrý katalyzátor.
Druhá část medley bylo již docela známé Our Steady Boy, ending z anime KissxSis. Jediný problém vystoupení YuiKaori bylo, že skončilo moc rychle. Na MC se samozřejmě vůbec nedostalo.
Nicméně i přes lehké zklamání jsem se při skákání, mávání růžovými penlight a cyalumes a pokřicích „Puppy Love, Pu-pu-ppy Love“, „Dokkyu~n“ a podobně pěkně zpotil.

10) StylipS – (Medley) Choose me♡Darling ~ STUDYxSTUDY ~ MIRACLE RUSH
Po YuiKaori logicky následovaly StylipS, čtveřice, kterou tvoří Ishihara Kaori (modrá), Noto Arisa (oranžová), Ogura Yui (růžová) a Matsunaga Maho (zelená). Opět se jednalo o medley, velmi živé medley, při kterém se většina diváků určitě alespoň trochu zpotila, ale zase to bylo bohužel strašně rychlé. Začátek byl nejnovější singl, OP z Kono Naka ni Hitori Imouto ga Iru, další byl debut singl, ED k Highschool DxD, a na závěr snad nejpopulárnější singl, OP k anime Saki: Achiga-hen. Během medley se všechny čtyři vystřídaly na všech částech pódia, takže si kromě tance také pořádně zaběhaly. Ještě by se slušilo říct, že o choreografii YuiKaori a StylipS se stará sama Ogura Yui, momentálně 17letá středoškolačka s výtečnými výsledky ve škole.
Těšil jsem se na MC StylipS, ale vystoupení v podobě jednoho medley znamenalo, že ani StylipS neměly k nelibosti řady diváků žádné MC. Všechny čtyři na sobě měly kostým z PV k STUDYxSTUDY, včetně Yui-chan a Kyari, které úspěšně použily kouzlo „instantní převlečení“.
Všechny písničky StylipS jsou velmi živé a přímo si říkají o to, aby se při nich lidé odvázali, co jen to jde. Samozřejmě je ale žádoucí držet se rytmu a s ním spojených „mávacích technik“. Po vystoupení YuiKaori a StylipS jsem cítil, že jsem spotřeboval značnou část energie a ultrarůžových cyalumes. Ale bylo potřeba rychle se oklepat a pokračovat v plném tempu dál.

11) Nomizu Iori – Ma・ka・se・te Tonight
12) Nomizu Iori – *** Passionate

Další se představila Nomizu Iori, u které jsem si nebyl úplně jistý jejími pěveckými schopnostmi, neboť jsem nikdy neviděl ani žádné video, kde by vystupovala živě. O to větší překvapení pro mě bylo, že se předvedla ve velmi pozitivním světle a svým hlasem určitě přesvědčila všechny pochybovače.
Doteď si nejsem jistý, jestli má Iori nějakou image barvu. U ní jsem ani nic předem nezkoumal a automaticky vybral modrou už jen kvůli jejímu jménu (pozn.: 水 v příjmení Nomizu znamená „voda“), ale dobrá polovina lidí měla v ruce růžové cyalumes a penlights. Podle jednoho poddaného z království Yukari ale prý sama Iori někdy říkala, že by byla ráda, kdyby měli všichni modrou barvu, tak si moc nedovedu vysvětlit tu hromadu růžové.

13) Nanri Yuuka – Kiseki
14) Nanri Yuuka – LIVE ON!

Na Nanri Yuuku jsem nějak kompletně zapomněl, takže jsem obě písničky slyšel v hale poprvé. Nanri rozhodně umí zpívat, jinak by si ji k sobě nepozvala také Kajiura Yuki do svého Fiction Junction projektu. Kromě očekávané převahy zelené barvy v publiku si ale z vystoupení bohužel nic moc nepamatuji.

15) Misawa Sachika – UNITE
Sacchan se na pódiu objevila se slovy, “もっと加速したいか。バーストリンク!” (Chceš ještě víc zrychlit? Burst Link!) Pro ty, kteří nevědí, jedná se o frázi z anime Accel World, kde Sacchan mluví hlavní roli a zpívá druhý ending.
Rozhodně nebylo poznat, že je Sacchan nováček, a působila dosti suverénně a zpívala podle mě docela dobře.
Bohužel se k málo lidem dostalo přání Sacchan, které psala na Twitteru, aby lidé měli v jedné ruce modrou a v druhé červenou barvu, a většina měla pouze tu modrou.
Při odchodu se nezapomněla Sacchan odpojit a zaznělo i, “バーストアウト!” (Burst Out!).

16) Aoi Eil – MEMORIA
Následoval blok Fate/Zero endingů. Nejprve první ending MEMORIA, debutový singl Aoi Eil. Jedno je jasné, a to, že tato lehce záhadná dívka, stejně jako všichni ostatní spojení s titulem Fate, umí zpívat.

17) Haruna Luna – Sora wa Takaku Kaze wa Utau
Následoval druhý ending a silná vlna husí kůže. Žhavý kandidát na nejimpozantnější vystoupení. Většina haly byla zbarvena modře. Já někde četl, že Haruna Luna = bílá barva, a podle toho jsem se zařídil. Ale nakonec jsem zjistil, že prý na Twitteru psala, že by se jí líbila zelená. Tu jsem snad ale skoro vůbec neviděl. Škoda + pocit selhání na mé straně… orz…

18) PERSONA4 MUSIC BAND – key plus words
19) PERSONA4 MUSIC BAND – Beauty of Destiny

Tohle jde asi tak trochu mimo mě. Trochu jsem si to zkusil poslechnout den před koncertem, ale vůbec mě to nebralo a ani naživo mě to moc neoslovilo. Snad jen dodám, že image barva Persony je žlutá.

20) Suzuki Konomi – CHOIR JAIL
Po chladné chvilce přišla opět pořádná pecka, a to opening z anime Tasogare Otome x Amnesia v podání 15leté Suzuki Konomi. Ano, čtete správně, 15leté. Není to překlep. Suzuki Konomi loni v 14 letech vyhrála 5. ročník Anison Grand Prix a letos se dočkala svého debutového singlu. Mimochodem rok před ní byla mezi finalisty i Haruna Luna.
Přesto, že stála Konomi zhruba před 27 tisíci diváky, na jejím výkonu se to nijak neprojevilo a předvedla suverénní impresivní vystoupení. Jak lze soudit z atmosféry písničky, červená byla tou správnou volbou, a to i proto, že se údajně jedná o šťastnou barvu Konomi, což jsem se dozvěděl později při čtení jejího blogu.

21) Suzuki Konomi & Nomizu Iori & Misawa Sachika – Blue Water
Konomi zůstala na pódiu, zmínila svůj věk a pak už nějak přišly na pódium Iori a Sacchan. Všechny tři při MC mluvily o tom, co by chtěly na Anisamě vyzkoušet. Konomi nechala halu udělat zpáteční mexickou vlnu, tedy z jedné strany na druhou a zpátky. Jelikož SSA je opravdu veliká, trvalo to dobrou půl minutu, spíše ještě víc. Navíc se vlna musela rozdvojit, protože musela putovat zvlášť arénou a ochozy. Sacchan se pak se všemi v hale připojila do Brain Burst programu zvoláním již zmiňovaného Burst Link, ale mám pocit, že jsme se zapomněli odpojit XD
Jejich společné vystoupení bylo docela slušné, ale nic, co by extra utkvělo v paměti.

22) Moriguchi Hiroko – Mizu no Hoshi he Ai wo Komete
23) Moriguchi Hiroko – ETERNAL WIND~Hohoemi wa Hikaru Kaze no Naka

Tajný host. Jedna z velmi známých starších osob, které já bohužel moc neznám. Zpěvačka, herečka, talent, která nazpívala nějaké písničky pro starý Gundam. Několikrát vystoupila i na Kouhaku Uta Gassen, proto je bezpochyby velmi známou japonskou zpěvačkou a o jejích pěveckých schopnostech není příliš potřeba polemizovat. Všichni byli její přítomností velice nadšení.

Přestávka 20 minut.

24) LiSA – oath sign
25) LiSA – crossing field

Polovina publika UO (ultra oranžová), druhá, menší, polovina růžová (LiSina image barva). Velice energický výkon odpovídající LiSiným kvalitám. První písnička byl opening z Fate/Zero a poté se dostalo i na opening ze Sword Art Online.
Fanoušci LiSy tvořili asi druhou nejpočetnější skupinu v publiku. Všem, kteří mají nějaké povědomí o anison umělcích, je asi při pohledu na seznam vystupujících jasné, že největší skupinu tvořili poddaní z růžového Království Yukari.

26) ALTIMA – Burst the Gravity
27) ALTIMA – (medley) I’ll believe ~ ONE

Po velmi živém vystoupení LiSy přišel čas na pořádnou pecku v podobě ALTIMy, skupiny, jež se oficiálně zrodila na loňské Anisamě a kterou tvoří Yaginuma Satoshi z fripSide, motsu z m.o.v.e a zpěvačka Kurosaki Maon. První písnička bylo Burst the Gravity, OP z Accel World. Pokud jste viděli PV k Burst the Gravity, pak víte, že v něm vystupuje ještě nějaká další žena. Jedná se o Okamoto Natsuki, bývalou japonskou race queen a talent. A stejně jako tomu bylo u lidí vystupujících v PV fripSide, i Okamoto vystupující v PV ALTIMy se objevila na pódiu Anisamy.
Po Burst the Gravity následovalo MC a i Okamoto měla šanci promluvit. Využila ji naplno a mluvila až do poslední chvíle, zatímco mizela v podzemí arény.
Následovalo medley složené z obou písniček k Shakugan no Shana Final. I’ll believe zaznělo na Anisamě už loni, ONE, jehož PV bylo natočeno v Praze, zaznělo poprvé. Obě písničky, stejně jako BtG, jsou velmi energické a je z nich cítit jedinečnost této trojice. Mimochodem, ač většina lidí automaticky sáhla po ultra oranžové (typické pro písničky s vysokým nábojem), správná volba byla ultra žlutá, kterou jsem se já pořádně vyzbrojil. Sat předem psal na Twitteru, že ultra oranžová je barva typická pro fripSide a že by chtěli, aby image barva ALTIMy byla pro změnu ultra žlutá.
Jelikož na letošní Anisamě v podstatě oslavila ALTIMA první narozeniny, přišla při MC řada na zpívání tradičního Happy Birthday v podání 25 tisíc diváků.

28) ALI PROJECT – Kyoumu Densen
29) ALI PROJECT – Gesshoku Grand Ginyoru
30) ALI PROJECT – Peony Pink

Po roční pauze se na Anisamě opět objevili ALI PROJECT. První skladba byla nejnovější věc od ALIPRO, konkrétně OP k Another. Arika-sama vyjela na pódium na plošině z prostoru pod pódiem a plazila se, ano, plazila se po pódiu směrem vpřed, zatímco zpívala. Při MC Arika-sama říkala, že se vždy ráda kouká zeshora na to, jak se před ní lidé plazí, ale tentokrát si vyzkoušela, jaké to je být ten, co se plazí. Dodala pak, že i lidé, kteří jsou na dně, mohou vzhlížet a snažit se plazit směrem vzhůru. Povzbudivá slova. Řeč přišla i na to, že Arika-sama při natáčení PV ke Kyoumu Densen řekla, že by chtěla zkusit nechat se pohřbít, no a tak členové natáčecího týmu vykopali díru a už to bylo.
I druhá písnička byl standardní ALI PROJECT, ale před třetí písničkou sundala Arika-sama svoji velikou sukni, zůstala v minisukni a poprosila všechny, aby si na chvíli mysleli, že jí je 17 let (pozn.: pokud nechápete význam „17 let“, doporučuji zkusit si najít nějaké informace o Inoue Kikuko či Tamuře Yukari). Poté začala pro ALIPRO naprosto netypická veselá písnička s růžovou tematikou. Jednalo se o velmi starý OP k anime Clamp Gakuen Tanteidan.

31) AKINO with BLESS4 – Paradoxical ZOO
32) AKINO with BLESS4 – Kimi no Shinwa~Aquarion Dai Ni Shou

Kromě veleslavné Sousei no Aquarion mě písničky od AKINO zas tak moc netáhnou. Ani tentokrát se nekonala žádná výjimka. Všichni okolo mě ale vypadali, že si obě písničky velmi užívají.

33) AKINO & Itou Kanako – Sousei no Aquarion
一万年と二千年前から愛してる~ (俺もー!)
A veleslavné Sousei no Aquarion přišlo, a to dokonce v podobě duetu s Itou Kanako! Čas na trochu ultra oranžové barvy. Tohle je opravdu jedna z legendárních písniček, kterou mají rádi snad všichni, bez výjimky.

34) May’n – BRAIN DIVER
35) May’n – Mr.Super Future Star
36) May’n – Diamond Crevasse
37) May’n – Chase the world

Na rozjezd OP z Phi Brain, trochu temnější písnička s velmi chytlavým refrénem, při kterém se může člověk skvěle uvolnit. (Doporučuji pořádně se zaklonit a jednou rukou mávat penlightem či cyalume či nečím jiným do rytmu XD)
Druhá písnička byla nová, ještě nevydaná, a už si ji nepamatuji. Jako třetí pak přišlo překvapení v podobě Diamond Crevasse z Macrossu F, velice populární balady, během které se celá hala po delší době opět krásně zbarvila do modra.
Měl jsem po třetí písničce trochu strach, že se nedostane na nejnovější singl May’n, Chase the world (OP z Accel World), ale May’n nakonec měla čtyři sólo písničky, což není příliš obvyklé. Při Chase the world se vše vrátilo do ultra oranžových kolejí.
Při MC dělala May’n „call and response“ podle místa, odkud lidé přijeli, a zařadila na konec i zahraničí. Nebylo nás samozřejmě zas tak moc, ale i tak se nám podařilo vyprodukovat slušný řev, po kterém se nám dostalo potlesku XD

38) Tamura Yukari – Hohoemi no Plummage
39) Tamura Yukari – Kakkuu no Hate no Innocent
40) Tamura Yukari – Endless Story

Nejprve všemi očekávaný ED z filmu Mahou Shoujo Lyrical Nanoha The MOVIE 2nd A’s, který měl v červenci premiéru a mohu jej všem vřele doporučit (i když lidé, co neviděli alespoň první film, se mohou místy trochu ztrácet). Standardní růžová hala, standardní rozkošná Yukarin, standardní čistý zpěv. Pokud byste snad chtěli vytáhnout jinou barvu než růžovou, někteří členové Království Yukari by se mohli postarat o to, abyste již podobnou chybu nikdy neudělali XD A jak že takové lidi poznáte? Velmi jednoduše. Mají na sobě růžové oblečení, převážně oficiální zboží z nějakého koncertu Yukarin, řada z nich pak má růžové happi. Někteří s sebou mají také nějakého plyšového králíčka či hned několik a do kompletní výbavy pak patří ještě růžový ponpon.
Druhou skladbou pokračovala Nanoha linie, konkrétně to byl ending z Nanoha A’s Portable GEARS OF DESTINY.
Třetí byl OP z anime C3, Endless Story. Velmi chytlavá, středně rychlá písnička, která poprvé zazněla právě loni na Anisamě, kde ji Yukarin představila.
Letos nezpívala Yukarin žádnou písničku, která vyžaduje ponpon, takže nakonec ani nevadilo, že jsem si jej nestihl vyrobit.
Zapomenout nesmím na MC Yukarin. Obvyklé „call and response“ proběhlo ve třech fázích. Nejdříve standardní rozdělení podle pohlaví, takže nějak takhle:
Yukarin: „Kluci?!“ (男の子?!)
♂: „Heeeei!!!!“
Yukarin: „Holky?!“ (女の子?!)
♀: „Heeeei!!!!“
Yukarin: „Ostatní?!“ (それ以外?!)
?: „Heeeei!!!!“
Yukarin: „Docela dost jich tu je.“ (多いな!)

Yukarin: „Aréna?!“
Aréna: „Heeeei!!!!“
Yukarin: „Level 200?!“ (pozn.: Level 200-500, jsou ochozy. 200 je nejnižší část, 500 pak ochozy nejblíže ke stropu haly.)
200: „Heeeei!!!!“
Yukarin: „Level 300?!“
300: „……eei!“ (pozn.: Úroveň 300 je vyhrazena pro lidi z přidruženého průmyslu, rodiny a známé vystupujících a další VIP hosty.)
Yukarin: „Level 400?!“
400: „Heeeei!!!!“
Yukarin: „Level 500?!“
500: „Heeeei!!!!“

Yukarin: „Teenageři?!“ (10代の人?!)
Teenageři: „Heeeei!!!!“
Yukarin: „Dvacátníci?!“ (20代の人?!)
Dvacátníci: „Heeeei!!!!“
Yukarin: „Třicátníci?!“ (30代の人?!)
Třicátníci: „Heeeei!!!!“
Yukarin: „Staříci..?“ (おっさん..?)
Staříci a řada dalších: „Heeeei!!!!“

41) Tamura Yukari & motsu – You & Me
ktkr!
Písnička, kterou jsem si přál slyšet nejvíce, a věřím, že spousta lidí z Království po tomhle prahli též. Jestli se nemýlím, je to vůbec poprvé, co zaznělo You & Me naživo i s motsuem. Obvykle jeho rap pasáže zpívají diváci. Když už se Yukarin a motsu sešli společně na stejném místě, byl by hřích, kdyby tahle písnička nezazněla. O rap pasáže se tedy tentokrát postaral motsu společně s diváky, tedy alespoň tou částí z nich, která zná text. I když většinu času motsu stejně směřoval mikrofon směrem k divákům.
Motsu a Yukarin během písničky společně nasedli do pojízdného vozíku, který projel od pravé části pódia do středu arény, na druhou stranu a zpět k pódiu.
„Check it out! Check it out! Yo!“

EN) INFINITY ~1000 Nen no Yume~ – Anisama 2012 Theme Song
Na závěr encore, letošní theme song. Rozhodně je lepší než loňský theme song. Při encore se na pódiu kromě tajného hosta neobjevily také LiSA, Haruna Luna a Eir, které byly vedené jako speciální vystupující a pravděpodobně se jejich vystoupení neobjeví na BD/DVD. Byl jsem zvědavý, kdo bude mít při záverečném společném nástupu hlavní slovo, neboť nikdo z těch, co to v minulosti měli na starost, tam nebyl. JAM PROJECT a Mizuki Nana na letošní Anisamě poprvé v historii nebyli a Kuribayashi Minami vystupovala druhý den. Hlavní MC nakonec dělal motsu, což byla rozhodně dobrá volba, a asistovaly mu May’n a Yukarin.
Při záverečných promluvách došlo k malému přehmatu, kdy YuiKaori a StylipS byly představeny společně, za StylipS promluvila Nocchi a štafeta byla hned předána dál k Misawa Sachice. Obrazovka ale stále zabírala zaražené tváře Yui a Kyari. Sacchan ale byla pozorná a všimla si, že YuiKaori byly přeskočeny, a předala jim štafetu zpět, takže nakonec vše dobře dopadlo a mohly se řádně rozloučit.

Vše skončilo přibližně v 21:10, takže koncert trval, odečtu-li přestávku, zhruba 4 hodiny a 50 minut. Poté následovala výměna kontaktů s lidmi sedícími okolo, zbavení se použitých cyalumes a dalších odpadků, setkání se se známými před halou a pomalá cesta zpět na hotel, aby mohly proběhnout ještě nějaké přípravy na druhý den.

Na závěr ještě výtka k organizátorům. Kovová konstrukce osvětlení nad pódiem byla udělaná tak nešikovně, že částečně zakrývala horní část hlavní velké obrazovky uprostřed za pódiem. S takhle jednoduše zjistitelnou chybou se určitě dalo něco udělat. Když se tedy člověk chtěl podívat na obrazovku, bylo lepší podívat se na menší obrazovku na levé či pravé části pódia.

Report z druhého dne bude časem následovat.