Miku Flick/02

Otaku aplikací pro iOS a Android je jako máku, nicméně čas od času se objeví nějaká, která zkrátka stojí za zmínku. Tentokrát tu máme připravované pokračování známé rytmické hry pro iOS, Miku Flick. Appka Miku Flick/02 bude stejně jako její předchůdce plná Hatsune Miku a některých dalších Vocaloidů.

Princip hry spočívá ve sledování rytmu přehrávaného songu a tapaní na správné symboly ve správnou chvíli ve snaze o dosažení co možná největší přesnosti a skóre. K tomu bude připravena desítka songů od předních vocaloidích autorů (seznam najdete tady) s graficky velice povedeným doprovodem (viz trailer) a čtyři volitelné obtížnosti. Kromě Miku se lze těšit rovněž na Luku a Rin s Lenem.

Datum vydání Miku Flick/02 je zatím neznámé, známa je zato cena. Ta bude činit rovných 900 jenů, aktuálně tedy 242 korun českých. Stejně jako u předchozí aplikace se dříve či později dočkají i zájemci mimo Japonsko, o čemž ostatně svědčí již samotná existence anglické verze oficiálního webu. Zajít chuť si naopak mohou nechat všichni uživatelé Androidu. Jak vyplývá z této konverzace na Twitteru, tak Sega s portací aplikace na tento operační systém z technických důvodů nepočítá. U dotykových zařízení od Apple byla potvrzena dostupnost pro iPhone 4 a 4S, iPad a iPad2 a iPod Touch 4G i 3G (s výjimkou 8GB verzí).