Ohlášena anime adaptace Little Busters!

Během vysílání rádio show Dengeki Bunko Radio zazněla pro mnohé velmi radostná a dlouho očekávaná zpráva. Populární vizuální novela ze studia Key Company, Little Busters!, se objeví na televizních obrazovkách. Jaké studio se anime adaptace ujalo zatím zveřejněno nebylo, ale více informací se možná dozvíme 10. dubna, kdy se do prodeje dostane nové číslo Dengeki Visual Arts magazínu, kde bude mimo jiné právě i oznámení o televizní anime adaptaci Little Busters!. Studio Kyoto Animation, které stálo za velmi úspěšnými adaptacemi předchozích děl od Key, např. Kanon či Clannad, se ovšem minulý rok nechalo slyšet, že adaptaci Little Busters! neplánuje.

Vizuální novela Little Busters! byla vydána v roce 2007 a její rozšířená verze Little Busters! Ecstasy pak v roce 2008. Hlavním protagonistou je středoškolák Naoe Riki, který má čtyři kamarády z dětství, s nimiž je na stejné škole. Říkají si Little Busters. Postupem příběhu se Little Busters rozrůstají, ale jak již tomu tak u příběhů od Key bývá, ne všechno se obejde bez komplikací a ne všechno je takové, jak se tváří. Jedná se o nelineární novelu, takže příběh se větví a má vícero možných konců.

Prozatím se můžete podívat alespoň na opening k původní verzi vizuální novely.

UPDATE: Na stránkách Key Visual Arts se objevila první upoutávka na Little Busters! anime.

UPDATE 2: Na oficiálních stránkách anime adaptace Little Busters! bylo zveřejněno seiyuu obsazení. Nic se na něm oproti hře nezmění, což je pro fanoušky Little Busters! skvělá zpráva. Neznámou ale stále zůstává, kdo propůjčí hlas hlavní postavě, Naoe Rikimu.

Postava Seiyuu
Natsume Rin Tamiyasu Tomoe
Natsume Kyousuke Midorikawa Hikaru
Inohara Masato Canna Nobutoshi
Miyazawa Kengo Oda Yuusei
Noumi Kudryavka Wakabayashi Naomi
Kamikita Komari Yanase Natsumi
Saigusa Haruka Suzuki Keiko
Kurugaya Yuiko Tanaka Ryouko
Nishizono Mio Kawaragi Shiho
zdroj:   Hachima