Nepříliš povedená Subaru

Je konec víkendu, tedy čas na obvyklý popis vybrané figurky. Tentokrát jsem výjimečně neměl žádnou žhavou kandidátku, a tak jsem se rozhodl, že netradičně sáhnu po figurce, která mne zaujala tím, že mne vlastně vůbec nezaujala. Jedná se o Konoe Subaru z anime Mayo Chiki!, která Doc. Odina uchvátila natolik, že jí z poloviny přidělil svoje putovní ocenění poměru cena/paráda. Já takto štědrý ale nebudu.

Nemůžu říct, že by v AlphaMax figurku vyrobili vyloženě špatně. Zpracována je naopak moc hezky. Hlavní problém ovšem vidím v tom, že se postavě, kterou má představovat, jednoduše nepodobá. Nevím jak vy, ale já mám Subaru zafixovanou v první řadě jako stydlivou butlerku, potom není dlouho nic, načež následují všechny její ostatní podoby. V plavkách si ji sice můžeme pamatovat, ale vydat ji takto coby úplně první figurku této anime série je přinejmenším odvážné. Nesedí mi u ní ani výraz obličeje. Zkrátka kdybych nevěděl, o koho se má jednat, tak bych v této figurce Konoe Subaru s největší pravděpodobností ani nehledal. Určitou náplastí budiž skutečnost, že horní díl jejích bikin lze sundat.

Pokud vás figurka zaujala navzdory mému převážně negativistickému zhodnocení, tak je k předobjednání na AmiAmi za avizovaných 5 550 yenů (1 261 korun), přičemž až k vám se dostane koncem února 2012.