Atom The Beginning se přižene příští rok

atomuLetos v červnu byla oznámena animovaná adaptace mangy Atom The Beginning (v překladu „Atom: Počátek“). Nyní došlo k otevření oficiálních stránek a zveřejnění bližších informací o formě, tvůrčím týmu i vizuálním zpracování tohoto zpracování. Půjde o televizní seriál, jehož se dočkáme příští rok na jaře. V dubnu se začne vysílat na veřejnoprávní televizní stanici NHK. Web projektu zveřejnil i první upoutávku, na kterou se můžete podívat pod článkem. Dále byl spuštěn oficiální twitterový účet.

Na režisérskou sesli se posadil Satou Tatsuo, jenž pracoval například na projektech Nekojiru-sou a Shigofumi. Dohlížet na něj bude Motohiro Katsuyuki, který se podílel na anime Psycho-Pass. Hlavním scénáristou se stal Fujisaku Junichi, v jehož životopise najdeme režii i scénář seriálu Blood+. Yoshimatsu Takahiro, stejně jako v případě Trigun, nakreslil návrhy postav. O návrhy strojů se postarali Ishimoto Takehiro, Miyazaki Shinichi a Tsuneki Shinobu. Itou Hideki se ujal povinností předního režiséra animace.

Hudební doprovod složí Asakura Noriyuki, jehož tvorbu jsme mohli slyšet v seriálech Rurouni Kenshin a Sidonia no Kishi. Iwanami Yoshikazu se postará o režii zvuku, jako tomu bylo i v případě OVA Seirei Tsukai a Alien 9. Střihačem se stal Honda Yuuki. Barevnou paletu vybírala Tanaka Miho. Hlavním kameramanem se stal Satou Teppei. Kanno Takaaki režíruje CGI. Animační práce vznikají společnými silami tří studií – OLM, Production I.G a SIGNAL.MD.

Za předlohou stojí kreslíř Kasahara Tetsurou, mezi jehož další díla patří jednosvazkový příběh Tandem Lover a desetisvazková série RideBack. Atom The Beginning zahájil publikaci v prosinci roku 2014. Manga vychází měsíčně v magazínu Heros, kde dělá společnost sériím jako ULTRAMAN a Onideka!. Doposud byly vydány tři sborné svazky, přičemž nakladatel Shougakukan chystá vydání čtvrtého svazku na letošního 5. prosince. Manga sleduje osudy vědců Ochanomizua Hiroshiho a Tenmy Umataroua ještě předtím, než co druhý jmenovaný sestrojil proslulého robotického chlapce Atoma.

Zanechte komentář