Návrat staré známé dvojky

ashibe_animerereJaponská veřejnoprávní stanice NHK vedle Neko Neko Nihonshi oznámila další nový animovaný projekt. Tentokrát půjde o adaptaci mangy zvané Shounen Ashibe, na níž se můžeme těšit ještě letos na jaře. Půjde o televizní seriál, který se začne vysílat v úterý 5. dubna v 18:45, kde se nyní vysílá anime Omakase! Miracle Cat-dan. Nový seriál ponese název Shounen Ashibe: Go! Go! Goma-chan a každá jeho epizoda bude dlouhá deset minut.

Na režisérskou sesli usedl Kondou Nobuhiro, jenž režíroval například Nobunagun a Kekkou Kamen. Hlavním scénáristou se stal Takeuchi Toshimitsu, který se může pochlubit prací na seriálech Weiss Survive R a Saint Seiya: Soul of Gold. O animační práce se postará studio Bridge.

Za předlohou stojí kreslířka Morishita Hiromi. Manga vycházela v letech 1988 a 1994 v týdeníku Young Jump, jejž publikuje nakladatelství Shuueisha. Celkem vydala na osm svazků, kterých se souhrnně prodalo přes pět milionů výtisků. Manga se již dříve dočkala animovaného zpracování. V roce 1990 produkovala společnost Pony Canyon jednodílné OVA, po němž v roce 1991 přišla první televizní série, na níž v roce 1992 navázalo pokračování. Obě série se vysílaly na stanici TBS.

Zdroje: Natalie

Zanechte komentář